Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Szwajcaria K: Viteos NUC Neuchâtel ze złotym medalem

Szwajcaria K: Viteos NUC Neuchâtel ze złotym medalem

Viteos NUC Neuchâtel to nowe-stare mistrzynie szwajcarskiej ekstraklasy kobiet. W rywalizacji do trzech wygranych siatkarki tego klubu zakończyły walkę o tytuł w czterech spotkaniach (3-1) z Sm’Aesch Pfeffingen.

W czwartym meczu finałowym zespół dowodzony przez Australijkę Lauren Bertolacci już w pierwszym secie położył podwaliny pod udaną obronę tytułu. Mimo że Sm’Aesch zareagował imponująco, aby wyrównać wynik, siatkarki z Neuchâtel z łatwością poradziły sobie w następnej partii. W czwartym secie niewiele brakło, aby Sm’Aesch doprowadził do wyrównania, ale tym razem przyjezdne w końcówce postawiły kropkę nad i.

W decydującym spotkaniu najwięcej punktów dla Viteos NUC zdobyła Amerykanka Kyra Holt – 18.