Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięstwo i porażka zespołu ze Stężycy

I liga K: Zwycięstwo i porażka zespołu ze Stężycy

Wiceliderki 1. ligi kobiet wykonały zadanie w Stężycy. Mimo oporu walecznych młodych siatkarek ze Stężycy siatkarki z Mielca zdobyły trzy punkty i utrzymały minimalną stratę do liderek z Tarnowa. Wcześniej, w piątek zespół ze Stężycy rozegrał awansem mecz z 16. kolejki i pewnie pokonał San Pajdę Jarosław, dominując w każdym elemencie.

Mecz pomiędzy drużynami GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca a ITA TOOLS STAL Mielec, która obecnie zajmuje miejsce wicelidera w tabeli, rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnego zespołu. Pierwsze minuty spotkania to pokaz pewnej i agresywnej gry siatkarek z Mielca. Przy stanie 4:9 o przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Dawid Michor. Drugi raz nastąpiło to, gdy drużyna z Mielca prowadziła 6:13. Jednak, mimo starań siatkarek ze Stężycy i zaangażowania trenera Michora, gospodyniom nie udało się dogonić rywalek. Stal Mielec ze zdecydowaną przewagą dwunastu punktów wygrał pierwszą partię.

Kolejny set gospodynie zaczęły z nieco większą pewnością siebie. W pierwszej części drugiej odsłony nie pozwalały odskoczyć swoim przeciwniczkom na więcej niż 4 punkty. W pewnym momencie niemal doszło do wyrównania 13:14. Kibice byli świadkami kilku bardzo długich akcji w tym meczu, z których obronną ręką wychodziły faworytki spotkania. Siatkarki tej drużyny wykorzystały swoją szansę, kończąc przechodzące piłki. Przez dłuższy czas różnica w wyniku pomiędzy zespołami wynosiła jeden punkt. Pod koniec tego seta Mielec przyspieszył. Przy wyniku 20:23 o czas poprosił trener Stężycy, Dawid Michor. Zaraz po tym punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Katarzyna Bryda. Kolejna akcja zakończyła drugiego seta na korzyść ITA TOOLS STAL Mielec minimalną różnicą punktów.

W ostatniej partii początkowo drużyny prezentowały wyrównany poziom. Jednak taki stan nie trwał długo. Siatkarki z Mielca swoją grą szybko pokazały, że do Stężycy przyjechały po trzypunktowe zwycięstwo. Ich przewaga, wraz z trwaniem seta, wciąż się powiększała. W kluczowym momencie, po asie Emilii Kuźniar na tablicy pojawił się  wynik 13:22. Stężyca usilnie starała się odrobić straty, jednak było już na to za późno. Ostatecznie ITA TOOLS STAL Mielec wykonał zadanie jak przystało na faworyta.

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska Stężyca – ITA TOOLS STAL Mielec 0:3
(13:25, 20:25, 20:25)

Wieżyca: Rejment (10), W. Kubryn (4), Markiewicz (3), Kuligowska (10), Milkowska (1), O. Kubryn (5), Dabrowska (libero) oraz Nowacka (5), Bandurska (1), Myszk i Rupela-Pozdrowska (libero)
Stal: Stroiwąs (10), Molenda (7), Bryda (11), Mras (5), Urbanowicz (7), Sczygioł (13), Samul (libero) oraz Hochołowska (2), Kuźniar (1), Hnatyszyn (2) i Muszyńska

GKS „Wieżyca 2011” Politechnika Gdańska – SAN-Pajda Jarosław 3:0
(25:18, 25:20, 25:19)

Wieżyca: Rejment (10), W. Kubryn (11), Kuligowska (12), Milkowska (2), O. Kubryn, (8), Podlaska (7), Dąbrowska (libero) oraz Markiewicz i Bandurska
SAN-Pajda: Stepko (7), Marcyniuk (9), Krysztofiak (6), Saj (9), Poreda, Gierszewska (6), Murdza (libero) oraz Magierowska, Papszun (2), Szmajduch (1), Kawa (5) i Bartyzel (libero)