Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cztery kartki Zaniniego w jednym meczu

Cztery kartki Zaniniego w jednym meczu

W środę Consar RCM Ravenna rozgrywał we własnej hali awansem mecz 11. kolejki ligi włoskiej. Gospodarze przegrali z Itas Trentino 0:3. W spotkaniu nie brakowało emocji, a aż czterema kartkami ukarany został trener siatkarzy z Ravenny. Emanuele Zanini dostał również dodatkowe kary po meczu.

Już przy stanie 7:12 w pierwszym secie trener Emanele Zanini zaczął kontestować decyzje sędziów. Przy stanie 10:14 ponownie pojawiła się akcja, po której szkoleniowiec gospodarzy nie zgodził się z decyzją arbitrów, a za swoje zachowanie otrzymał żółtą kartkę. W drugim secie po zagraniu Lavii szkoleniowiec gospodarzy ponownie zaczął protestować. Pod koniec tej odsłony Zanini wykorzystał weryfikację chcąc sprawdzić sytuację po ataku Vukasinovicia. Na obrazie nie zauważono kontaktu piłki z blokiem. Szkoleniowiec wnosił jednak o kontynuowanie sprawdzania, ale to nie doszło do skutku i gospodarze przegrali seta 23:25. Nie był to jednak koniec dyskusji Zaniniego z sędziami. W końcu sytuacja uspokoiła się, a drużyny wróciły do gry. Sędzia za protesty jeszcze przed pierwszą akcją trzeciego seta ukarał szkoleniowca Consar RCM Ravenna czerwoną kartką. Przy stanie 7:15 Zanini ponownie protestował po jednej ze spornych akcji. W końcu sędzia Alessandro Cerra zdecydował się pokazać trenerowi gospodarzy żółtą i czerwoną kartkę, wykluczając go z udziału w meczu do końca seta.

Za swoje zachowanie Emanuele Zanini został ukarany dyskwalifikacją na jeden mecz. Komisja dyscyplinarna nałożyła również 500 euro grzywny na klub za zachowanie kibiców, którzy obrażali sędziów podczas meczu. Klub nie zdecydował się odwoływać od wspomnianych sankcji. Nie zamieniono również dyskwalifikacji szkoleniowca na grzywnę w wysokości 3100 euro. Dodatkowo w komunikacie, który został opublikowany na stronie klubu zauważono, że trener podczas ponad 500 spotkań w swojej 18-letniej karierze otrzymał mniej kartek, niż w samym środowym spotkaniu. Klub wyraził nadzieję, że w kolejnych pojedynkach współpraca między sztabem a sędziami będzie przebiegała odpowiednio, a spotkania będą rozgrywane zgodnie z zasadami fair play.

Consar RCM Ravenna zamyka tabelę ligi włoskiej z jednym punktem na swoim koncie, jako jedyna drużyna nie wygrała jeszcze meczu. Trenera Zaniniego zabraknie na ławce podczas wyjazdowego starcia z Tonno Callipo Valentia. Najbliższy przeciwnik Ravenny zajmuje 11. miejsce i ma na swoim koncie trzy punkty.

źródło: opr. własne, volleyball.it