Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ U-18 K: Kanadyjki pokonane. Polki na 2. miejscu w grupie

MŚ U-18 K: Kanadyjki pokonane. Polki na 2. miejscu w grupie

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 zakończyła mecze grupy D w meksykańskim Durango gładkim zwycięstwem z Kanadą. Polki pewnie wygrały 3:0, w żadnej z partii nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. W niedzielne popołudnie polskiego czasu rozpocznie się kolejna faza turnieju, w której wystąpi 16 najlepszych zespołów, w tym biało-czerwona reprezentacja.

Początek meczu z zespołem, który do tej pory zdobył jedyne punkty dzięki walkowerowi w meczu z Kamerunem, był niemrawy w wykonaniu polskich siatkarek. Rywalki prowadziły 5:3, ale z biegiem czasu Polki grały coraz pewniej i skuteczniej. Kanadyjki popełniały liczne błędy w ataku, co przełożyło się na wysokie prowadzenie (17:9). Przeciwniczki zdołały odrobić kilka punktów, ale grały cały czas z dużą liczbą błędów. Seta zakończył atak w antenkę Kanadyjki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nasze siatkarki bez wielkiego wysiłku i nie prezentując porywającej siatkówki kontrolowały przebieg gry. Rywalki wyraźnie odbiegały poziomem gry, większość punktów zdobywały po błędach biało-czerwonych reprezentantek. Pomyłki nie zdarzały się zbyt często, więc druga partia zakończyła się wyraźną wygraną Polek.

W trzecim secie od początku za Julię Lenik weszła Edyta Wacławczyk, która dała bardzo dobrą zmianę w meczu z Meksykiem. W meczu z Kanadą też nie zawiodła, tak jak i pozostałe siatkarki naszej kadry. Polki po nieco ponad siedemdziesięciu pięciu minutach gry zameldowały się wśród szesnastu najlepszych zespołów turnieju.

Polska – Kanada 3:0
(25:18, 25:18, 25:13)

Polska: Staniszewska (9), Lenik (3), Pietrzak (5), Kecher (9), Janicka (1), Stambrowska (6), Łyduch (libero) oraz Zagumny, Brzoza (5) i Wacławczyk (3)
Kanada: Lightfoot, Wahlgren, Ebert (1), Glanville (4), Johnson (5), Boldon (4), Malek (libero) oraz Garvey (1), Tyson i Boulding (5)