Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ruszyły MŚ kadetek do lat 18, nie dojechały dwa zespoły

Ruszyły MŚ kadetek do lat 18, nie dojechały dwa zespoły

Z 20 drużyn, które miały rozpocząć rywalizację na mistrzostwach świata kadetek, do Meksyku dojechało 18 reprezentacji. Na miejsce nie dotarły zespoły z Afryki – mecze Nigerii i Kamerunu zakończył się walkowerami dla rywalek. Polki swój pierwszy mecz przegrały po tie-breaku z Serbią, pozostały im jeszcze mecze z Kanadą i Meksykiem, które zdecydują, czy biało-czerwone awansują do czołowej ósemki turnieju.

W grupie A odbyło się tylko jedno spotkanie zaplanowane na pierwszy dzień rywalizacji. Reprezentacja Polski prowadził w nim już 2:1, jednak ostatecznie uległa Serbii po tie-breaku. Świetnie w zwycięskim zespole spisywała się Una Vajagić, która zdobyła 23 punkty. W drużynie biało-czerwonych po 9 punktów na swoim koncie miały Julia Lenik i Karolina Staniszewska. Więcej o meczu TUTAJ.

Drugie spotkanie reprezentantki gospodarzy wygrały z Kamerunem walkowerem. Piątą drużyną w tej grupie, która rywalizację rozpocznie drugiego dnia turnieju, jest Kanada.

Serbia – Polska 3:2
(22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)
Meksyk – Kamerun 3:0
(25:0, 25:0, 25:0) – walkower

W grupie B rywalizację od pewnego i przekonującego zwycięstwa rozpoczęły Turczynki. W trzech setach pokonały one swoje rówieśniczki z Dominikany i zostały pierwszym liderem tabeli. 10 punktów dla swojej drużyny zdobyła w tym meczu jej kapitan Pelin Eroktay. W drugim meczu młode Egipcjanki po wygranym pierwszym secie z reprezentacją Peru miały nadzieję na pierwszy wygrany mecz. Od drugiej partii końcówki setów należały jednak do zawodniczek z Ameryki Południowej i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa 3:1. Spora w tym zasługa Alondry Alarcon, która zdobyła w tym spotkaniu 25 punktów.

Dominikana – Turcja 0:3
(15:25, 21:25, 18:25)
Egipt – Peru 1:3
(25:20, 22:25, 20:25, 22:25)

W grupie C bardzo dobry start zanotowały siatkarki Rumunii. Pokonały one w trzech setach reprezentację Portoryko i zrobiły pierwszy krok w kierunku awansu do czołowej ósemki turnieju. – Było nam trochę trudno przystosować się do tej hali. Uważam, że miałyśmy sporą przewagę wzrostu nad rywalkami. Mam nadzieję, że to pierwsze zwycięstwo z wielu tutaj – mówiła po meczu Lidia Partnoi, kapitan Rumunii. Najskuteczniejszą siatkarką tego meczu była Stefania Cheluta, która punktowała 12 razy.

Tajlandia dopisała sobie trzy punkty za walkower w meczu z Nigerią. Drugiego dnia turnieju w tej grupie do rywalizacji włączą się siatkarki z USA.

Portoryko – Rumunia 0:3
(19:25, 19:25, 21:25)
Tajlandia – Nigeria 3:0

W grupie D swój pierwszy mecz bardzo pewnie wygrały Rosjanki, które w trzech setach pokonały reprezentację Słowacji. Aż trzy zawodniczki Sbornej zdobyły taką samą liczbę punktów – po 8 razy punktowały Natalia Suworowa, Anastazja Kapralowa i Alina Popowa. W drugim meczu tej grupy spore emocje były w końcówce pierwszego seta, w której Bułgaria pokonała na przewagi Argentynę. Pozostałe trzy sety należały już jednak zdecydowanie do zespołu z Ameryki Południowej, który zapisał na swoim koncie trzy punkty po wygranej 3:1. Świetnie w tym meczu spisywała się Nicole Perez Dalma, która zdobyła dla swojej drużyny 17 punktów. W drugim swoim meczu młode Albicelestes zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Słowacja – Rosja 0:3
(15:25, 19:25, 22:25)
Argentyna – Bułgaria 3:1
(24:26, 25:15, 25:19, 25:14)