Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Druga wygrana Polaków

ME U-20: Druga wygrana Polaków

Dobrze w plażowych mistrzostwach Europy do lat 20 radzą sobie Jakub Kurowski i Jacek Rejno, którzy odnieśli drugą wygraną. W piątkowe przedpołudnie w trzech setach pokonali rywali z Rosji. Jeszcze czeka ich jeden mecz w ramach fazy grupowej.

W Izmirze trwają plażowe mistrzostwa Europy do lat 20. W turnieju męskim bierze udział jedna polska para. W grupie H rywalizują Jakub Kurowski i Jacek Rejno. Biało-czerwoni zmagania zaczęli od wygranej, a w drugim starciu grupowym zmierzyli się z rówieśnikami z Rosji – Komissarenko/Rukmanow.

Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios. Ani jedna, ani druga drużyna nie potrafiły wypracować sobie większej przewagi. Długimi fragmentami wynik oscylował wokół remisu. W efekcie o jej losach musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali Kurowski i Rejno, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim secie nie poszli za ciosem, a inicjatywę na piasku zaczęli przejmować przedstawiciele Sbornej. Oni lepiej prezentowali się na siatce, a Polacy popełniali więcej błędów, przez co w środkowej fazie seta mieli sporą stratę do rywali (9:15). Od tego momentu Rosjanie całkowicie zdominowali wydarzenia na piasku. Nie pozwolili rywalom zdobyć już żadnego punktu, gromiąc ich do 9.

W tie-breaku Kurowski i Rejno się pozbierali. Ponownie zaczęli toczyć wyrównaną walkę z rywalami. Wynik oscylował wokół remisu, a żadnej z par nie udało się zbudować znaczącej przewagi. Biało-czerwoni mieli piłkę meczową (14:13), którą wykorzystali, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w fazie grupowej (15:13).

Kurowski/Rejno POL [8] – Komissarenko/Rukmanow RUS [24] 2:1
(23:21, 9:21, 15:13)