Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Niesamowicie zacięte spotkanie z Iranem dla Argentyńczyków

LN M: Niesamowicie zacięte spotkanie z Iranem dla Argentyńczyków

W popołudniowej sesji meczów siatkarskiej Ligi Narodów zmierzyły się ze sobą zespoły narodowe Iranu i Argentyny. Już pierwszy set okazał się niezwykle zacięty, jednak w walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Ameryki Południowej. Podobnie było w drugiej odsłonie. W trzecim secie Irańczycy zaciętą końcówkę zdołali odwrócić na swoją korzyść, jednak już czwarta partia pokazała, że zwycięstwo należy się zawodnikom z Argentyny.

W pierwszym secie zawodnicy reprezentacji Iranu i Argentyny postanowili zagrać na nerwach swoim kibicom. Argentyńczycy prowadzili już 20:17 i wydawało się, że zmierzają do wygranej, jednak po ataku Milada Ebadipoura mieliśmy remis 20:20. I to rozpoczęło walkę punkt za punkt. Zespoły na przemian psuły zagrania lub bombardowały się mocnymi atakami. Atak Ebadipoura dał Iranowi piłkę setową (29:28), ale rywale nie odpuszczali. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 33:31 dla Argentyńczyków po błędzie Gholamiego.

Początek drugiego seta zwiastował długą i wyrównaną walkę. Nie brakowało zarówno błędów, jak mocnych ataków, co powodowało, że gra toczyła się punkt za punkt. Podczas pierwszej przerwy technicznej 8:7 prowadzili Argentyńczycy. As serwisowy De Cecco dał ekipie Argentyny dwa punkty przewagi (10:8), ale w odpowiedzi świetnie zaatakował Ghafour. Gholami zaserwował asa i Irańczycy trzymali kontakt punktowy (16:17). Podobnie jak w pierwszym secie do remisu po 20 doprowadził atak Milada Ebadipoura. O czas poprosił szkoleniowiec rywali. Irańczycy wyszli na prowadzenie 22:20, jednak szybko je roztrwonili. Tym razem o przerwę musiał prosić Władimir Alekno. Błąd w ataku Gholamiego dał Argentynie piłkę setową, a w kolejnej akcji kropkę nad i postawił Ramos.

Trzeciego seta Argentyńczycy rozpoczęli od prowadzenia 3:0. Pierwszy punkt Irańczycy zdobyli po błędzie zagrywki Losera. W ich grze brakowało już takiego dynamizmu, pojawiły się również błędy. Podczas pierwszej przerwy technicznej zespół z Ameryki Południowej prowadził 8:4. Świetny atak Conte dał Argentyńczykom przewagę 10:7, w odpowiedzi ze skrzydła huknął Ebadipour. Trener Alekno postanowił wprowadzić zmiany i dało to pożądany skutek, bowiem Irańczycy zbliżyli się do rywali na jeden punkt. Gdy wynik odwrócił się na korzyść Iranu (14:13) o czas poprosił trener Mendez. Atak Ebadipoura dał Irańczykom prowadzenie 17:16, znów zapowiadała się gra punkt za punkt. Na 19:19 Argentyńczycy postawili szczelny blok przy ataku Salehiego. Irańczycy nie zamierzali odpuszczać. Widowiskowy atak Mousaviego dał im przewagę 21:19 i o czas poprosili rywale. Atak Ebadipoura dał ekipie irańskiej piłkę setową (24:22), jednak w dwóch kolejnych akcjach górą byli rywale. Ponownie byliśmy świadkami zażartej walki na przewagi, jednak tym razem  górą byli siatkarze Władimira Alekno, którzy przedłużyli losy rywalizacji.

Czwartą odsłonę ekipa z Ameryki Południowej rozpoczęła od prowadzenia 4:0 i szybko o czas poprosił trener Alekno. Argentyńczycy złapali dobry rytm i kontrolowali kilkupunktową przewagę. Podczas pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:4. Skutecznie ręce blokujących obił Loser i ekipa argentyńska prowadziła 13:10, a w kolejnej akcji punkt z zagrywki dołożył Bruno Lima. Autowy atak Irańczyków dał rywalom przewagę 16:11. Gdy zatrzymany został Salehi przewaga Argentyny wynosiła już sześć punktów. O dwa oczka stopniała po bloku na Limie. Skutecznie jednak uderzył Poglajen i jego zespół prowadził 19:14. Punkt z ataku dołożył Lima, było już 23:16 dla Argentyny. Ostatecznie siatkarze trenera Mendeza wygrali 25:18 i cały mecz 3:1.

Iran – Argentyna 1:3
(31:33, 23:25, 32:30, 18:25)

Iran: Ebadipour (15), Marouf (1), Mousavi (10), Gholami (9), Ghafour (13), M. Salehi (13) oraz A. Salehi (libero) oraz Kazemi (8), Sharifi, Saadat, Abedini i 8 Hazratpour (libero)
Argentyna: Ramos (14), Conte (11), De Cecco (4), Lima (24), Poglajen (12), Loser (12), Danani (libero) oraz Pereyra (3) i Sanchez