Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN K: Mimo problemów Chinki lepsze od Koreanek

LN K: Mimo problemów Chinki lepsze od Koreanek

Spotkanie Chinek i Koreanek lepiej rozpoczęły te drugie, które po zaciętej walce wygrały pierwszego seta. Później jednak zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystały cierpliwe i skuteczne Chinki. Ostatecznie, mimo niewielkich kłopotów, reprezentacja Chin dość pewnie triumfowała 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Koreanki, które po ataku Lee Soyoung, a także błędach Chinek prowadziły 7:2. Rywalki nie zamierzały łatwo się poddać i już chwilę później za sprawą akcji Zhang Changning niewielka przewaga była po ich stronie (9:8). Inicjatywa pozostała jednak po stronie siatkarek z Korei Południowej, które dzięki dobrej grze w obronie i kontrze Yang Hyo Jin ponownie objęły prowadzenie (14:11). Mimo niewielkich problemów, Koreanki zdołały przypieczętować zwycięstwo mocnym uderzeniem Lee Soyoung (25:23).

Drugiego seta ponownie lepiej rozpoczęły Koreanki (4:1), jednak tym razem Chinki zdecydowanie szybciej doprowadziły do wyrównania, po czym między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt (10:10). Żadna z ekip nie była w tej partii w stanie zbudować przewagi, bowiem siatkarki na skrzydłach atakowały mocno i nie dawały łatwo się zatrzymać (17:17). Dopiero kontra wykorzystana przez Zhang Changning dała Chinkom dwupunktowe prowadzenie (19:17). W końcówce Koreanki pogrążyły błędy własne, a seta na korzyść kadry Chin zakończył punktowy blok (25:19).

W trzeciej odsłonie meczu już od pierwszych akcji toczyła się wyrównana walka, jednak po autowych uderzeniach Park Jeongah prowadzenie objęły Chinki (7:4). Dystans powiększył się przy serwisie Li Yao (11:4). Koreanki popełniały coraz więcej błędów i nie były w tym secie w stanie przeciwstawić się rywalkom, których przewaga rosła również za sprawą skutecznych kontr (19:8). W samej końcówce siatkarki z Korei Południowej zdołały odrobić część strat przy zagrywce Lee Soyoung, ale wzięły się za to za późno – wygraną reprezentacji Chin przypieczętowała kiwka Zheng Yixin (25:19).

Chinki kontynuowały skuteczną grę również na początku czwartego seta, a Koreanki wciąż popełniały sporo błędów (10:4). Reprezentacja Chin spokojnie utrzymywała dystans, niezmiennie skuteczne były Zhang Changning oraz Lin Yao (15:9). Siatkarki z Korei Południowej próbowały jeszcze walczyć, ale brakowało im już argumentów, by odwrócić losy tej partii (13:21). Mecz zakończył się wygraną Chinek po autowym ataku Kim Yeon Koung (25:18).

Chiny – Korea Południowa 3:1
(23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

Chiny: Diao (2), Yang (8), Wang Y. (3), Li (14), Zhang (23), LiuX.T., Wang M. (libero) oraz Zheng (7), Diao (2), Li (14), Liu Y.H. (15) i Lin (libero)
Korea Południowa: Lee S. (16), Kim D. (1), Kim Y. (14), Han (5), Park (10), Yang (9), Oh (libero) oraz Jeong (2), Pyo (1) i An