Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Sofia: Polskie duety w półfinale

WT Sofia: Polskie duety w półfinale

Sobota była udana dla polskich duetów siatkarzy plażowych na turnieju cyklu World Tour w Sofii. Para Maciej Rudol/Jakub Nowak po zwycięskim barażu 2:1 awansowała do ćwierćfinału, w którym również w trzech setach pokonała Rosjan. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak także triumfowali w ćwierćfinałowej rywalizacji 2:1 z Austriakami. Tym samym oba duety zameldowały się w półfinale.

Polska para Maciej Rudol/Jakub Nowak zajęła w grupie trzecie miejsce, o awans do ćwierćfinału turnieju musiała więc powalczyć w barażu z irańskim duetem Bahman Salemi/Arash Vakili. Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy dość spokojnie wygrali pierwszą partię do 17. To ich jednak trochę uśpiło i w drugim secie musieli uznać wyższość rywali, którzy również wygrali do 17. Ćwierćfinalistów wyłonił więc tie-break, w którym ponownie dość pewnie triumfowali Rudol i Nowak.

Rudol/Nowak POL [10] – Salemi B./ A. Vakili IRI [1] 2:1
(21:17, 17:21, 15:10)

Jako pierwszy z polskich duetów w ćwierćfinale zaprezentował się duet Rudol/Nowak, który musiał się zmierzyć z Rosjanami Petrem Bakhnarem oraz Valerim Samodajem, triumfatorami grupy C. Między siatkarzami od początku toczyła się zacięta walka, w której w końcówce pierwszej partii minimalnie lepsi okazali się Bakhnar i Samodaj, wygrywając do 18.

Polacy nie zamierzali się jednak poddać. Szybko wyciągnęli wnioski z premierowej odsłony – w drugim secie to oni rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść i zwyciężyli 21:18. Mimo że mieli w nogach dodatkowy mecz, zachowali wystarczająco sił na tie-breaka, w którym nie pozwolili rywalom na zbyt wiele i ostatecznie triumfowali 15:10 i 2:1 w całym spotkaniu. Tym samym awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z portugalskim duetem Joao Pedrosa/Hugo Campos.

Rudol/Nowak POL [10] – Bakhnar/Samodaj RUS [3] 2:1
(18:21, 21:18, 15:10)

Ciężką przeprawę w ćwierćfinale mieli również Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Polacy, którzy awansowali do tej rundy bezpośrednio po wygraniu grupy B, mierzyli się z Austriakami Florianem Schnetzerem oraz Lorenzem Petutschnigiem, którzy walczyli dodatkowo w barażu. Zmotywowani zwycięstwem we wcześniejszym meczu siatkarze z Austrii mocno rozpoczęli ćwierćfinałowe starcie. Polski duet nie miał w pierwszym secie zbyt wiele do powiedzenia, para Schnetzer/Petutschnig wygrała dość pewnie 21:15.

W drugiej partii walka była nieco bardziej zacięta, tym razem jednak to Polacy byli górą 21:17. Ostatniego półfinalistę wyłonił więc tie-break, w którym po wyrównanej bitwie i grze na przewagi ostatecznie lepsi byli Brożyniak oraz Janiak, którzy triumfowali 17:15. W półfinale polscy siatkarze zmierzą się z rosyjskim duetem Aleksandr Kramarenko/Maksim Hudyakow.

Schnetzer/Petutschnig AUT [11] – Brożyniak/Janiak POL [7] 1:2
(21:15, 17:21, 15:17)