Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Trzynasta wygrana Imoco Volley Conegliano

Włochy K: Trzynasta wygrana Imoco Volley Conegliano

Wczoraj we Włoszech zdołano rozegrać zaledwie trzy spotkania zaplanowanej na środę pierwszej kolejki rudny rewanżowej włoskiej Serie A siatkarek. Nadal nie do zatrzymania jest lider tabeli Imoco Volley Conegliano. Zespół Joanny Wołosz pokonał na wyjeździe 3:1 VBC Epiu Casalmaggiore i mając na swoim koncie komplet punktów ma już 11 punktów przewagi nad drugim Igor Gorgonzola Novara.

We Włoszech nikt już nie zastanawia się, czy Imoco Conegliano wygra kolejne spotkanie, ale raczej czy rywalki tym razem zdołają urwać liderowi seta, czy też polegną do zera. W środę zespół Joanny Wołosz wygrał kolejne, trzynaste z rzędu spotkanie i z kompletem punktów przewodzi tabeli Serie A.

Rywalkami Imoco Conegliano był zespół Epiu Casalmaggiore, które mimo atutu własnej hali nie zdołał zdobyć nawet punktu, chociaż urwał faworytkom seta. Gospodynie zawdzięczają to dobrze dysponowanej Sajanie Kasariewej, która zdobyła w tym meczu 15 punktów. Pozostałe trzy partie przebiegały wyraźnie pod dyktando siatkarek Imoco, których poczynaniami tym razem kierowała Giulia Gennari. Joanna Wołosz podobnie jak i Paola Egonu dostały wolne, jednak obie pojawiły się na chwile na parkiecie w trzecim i czwartym secie. Egonu zdążyła w tym czasie zdobyć 8 punktów, w tym dwa zagrywką. Ciężar ataku w zespole Imoco spoczywał w tym spotkaniu na Robin De Kruijf (18 punktów) oraz Kimberly Hill (17 punktów).

Z trzech punktów w środę cieszyły się również siatkarki Bosca S.Bernardo Cuneo, które dzięki wygranej 3:0 z Il Bisonte Firenze awansowały na 6. miejsce w tabeli Serie A. Po przekonywującej wygranej w pierwszym secie gospodynie dwa kolejne sety rozstrzygnęły na swoją korzyść po dość emocjonujących końcówkach, obie partie zakończył się wynikiem 25:23. Dobre spotkanie w barwach zespołu z Cuneo zaliczyły reprezentantka Albanii Erblira Bici (16 pkt.) oraz Katerina Zakchaiou (15 pkt.).

Zacięty przebieg miał mecz w Brescii, gdzie ostatni zespół tabeli podejmował Despar Trentino. Przyjezdne dwukrotnie obejmowały w tym meczu prowadzenie, a ambitne siatkarki Banca Millenium za każdym razem doprowadzały do remisu. Czwartego seta gospodynie wydarły rywalkom wygrywając po nerwowej końcówce 28:26. W tie-breaku lepszy okazał się jednak zespół z Trydentu i to on zgarnął w tym meczu dwa punkty. W drużynie gospodyń aż 40 punktów zdobyła Anna Nicoletti, atakując z 57% skutecznością, popisała się również dwoma asami serwisowymi i pięcioma blokami. W zespole Desparu wyróżniały się Vittoria Piani (21 pkt.) oraz Sofia D’Odorico (27 pkt.). Pozostałe spotkania tej kolejki zostały przełożone na późniejszy termin