Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Developres znów pokonał Radomkę, tym razem po tie-breaku

Developres znów pokonał Radomkę, tym razem po tie-breaku

Siatkarki Developresu Rzeszów po raz kolejny w ciągu ostatnich dni pokonały Radomkę Radom. Tym razem rywalki postawiły poprzeczkę nieco wyżej i rzeszowianki triumfowały dopiero po tie-breaku. Najskuteczniejszą zawodniczką Developresu w tym meczu była Kiera Van Ryk, która zdobyła 19 punktów. O jeden punkt więcej na swoim koncie miała brazylijska atakująca Radomki Bruna Honorio.

Radomianki w pierwszym secie piątkowego sparingu mocno zaskoczyły zespół gospodyń. Szybko wyszły na prowadzenie 8:4, świetnie w ataku spisywały się Bruna Honorio i Julia Twardowska. W efekcie Radomka utrzymywała cały czas bezpieczną przewagę (16:11, 21:16), grając lepiej w bloku i skuteczniej w ataku. Ostatecznie Developres przegrał tę partię do 19.

W drugim secie rzeszowianki odzyskały inicjatywę. Po wyrównanym początku odskoczyły rywalkom na kilka punktów (16:12), a świetnie w ataku radziła sobie Kiera Van Ryk. Radomianki nie mogły sobie poradzić z zagrywką Juliette Fidon-Lebleu (trzy asy serwisowe) i Developres prowadził już 21:14. Ostatecznie gospodynie wygrały bardzo pewnie do 17 i dobrą grę kontynuowały w secie trzecim. Podopieczne trenera Stephana Antigi prowadziły 8:4 i 16:11, po atakach Kiery Van Ryk znów odskoczyły rywalkom na siedem punktów, ale w końcówce radomianki zaczęły odrabiać straty. Przypomniała o sobie Bruna Honorio, ale był już za późno, by dogonić Developres, który wygrał 25:20 i objął prowadzenie w meczu.

Ciekawy był set czwarty, który upłynął pod znakiem zaciętej walki. Początek należał do rzeszowianek, które prowadził już 8:4 i nieco stanęły. Natychmiast wykorzystały to siatkarki Radomki, gdzie od końcówki drugiego seta na rozegraniu grała już Paulina Zaborowska. Ataki Brazylijki spowodowały, że to podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wyszły na prowadzenie, a potem odskoczył rywalkom na sześć punktów (21:15). Developres rzucił się do odrabiania strat, była nawet blisko, jednak ostatecznie przegrał 23:25 i Radomka doprowadziła do tie-breaka.

Decydująca partia przebiegała od początku do końca pod dyktando siatkarek Developresu. Świetnie w bloku radziła sobie Anna Stencel, rzeszowianki prowadziły już 5:2, potem po serii punktów 10:2 i ostatecznie pewnie i wysoko wygrały do 6 i cały mecz 3:2.

Developres SkyRes Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2
(19:25, 25:17, 25:20, 23:25, 15:6)

Developres: Van Ryk (19), Blagojević (8), Stencel (12), Kaczmar, Efimienko-Młotkowska (7), Lazić (3) Krzos (libero) oraz Polańska (4), Grabka (3), Krajewska (1), Rasińska (9), Fidon-Lebleu (13) i Przybyła (libero)
Radomka: Honorio (20), Bałucka (2), Johnson (12), Łukasik (4), Twardowska (14), Skorupa (2), Witkowska (libero) oraz Laskowska (2), Molenda (1), Biała (5), Zaborowska (1) i Sczygioł (2)