Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Baden: Tylko Ceynowa i Brzostek przedarły się przez kwalifikacje

WT Baden: Tylko Ceynowa i Brzostek przedarły się przez kwalifikacje

W kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour w Baden wystartowały dwie polskie pary. Sukcesem mogą się pochwalić Agata Ceynowa i Katarzyna Kociołek, które w pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej pokonały rywalki z Włoch i jutro zagrają dalej. Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek przegrały w II rundzie ze Szwajcarkami i zakończyły tym samym już udział w turnieju.

Dwie żeńskie pary z Polski pojechały na jednogwiazdkowy turniej World Tour do austriackiego Baden. Obie musiały wystąpić w kwalifikacjach, w których walczyły o awans do turnieju głównego.

W pierwszej rundzie kwalifikacji, rozstawione w nich z numerem 1, Agata Ceynowa i Katarzyna Kociołek miały wolny los. Z kolei Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek trafiły na reprezentującą gospodarzy parę Gnilsen/Schroll, która jednak poddała spotkanie z powodu kontuzji.

W II rundzie w meczu decydującym o awansie rywalkami Kociołek i Ceynowy były Włoszki Dalila Varrassi i Chiara They. Polki od początku spotkania radziły sobie bardzo dobrze i miały niewielką przewagę. Pierwszego seta nasze reprezentantki wygrały pewnie do 16, w drugim było równie dobrze. Ceynowa i Kociołek kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, spokojnie budując swoją przewagę. Ostatecznie wygrały tę partię 21:15 i całe spotkanie 2:0. To oznacza, że zagrają w rozpoczynającym się w piątek turnieju głównym.

Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek o awans walczyły z Esmée Böbner i Zoé Vergé-Dépré ze Szwajcarii. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla biało-czerwonych. Nasze siatkarki pewnie wygrały pierwszego seta do 15 i wydawało się, że spokojnie są w stanie rozstrzygnąć losy tego meczu na swoją korzyść. W drugiej partii jednak rozpoczęły się kłopoty. Szwajcarki postawiły poprzeczkę zdecydowanie wyżej, a reprezentantki Polski popełniały więcej błędów. W efekcie końcówka należała do rywalek, Böbner i Vergé-Dépré wygrały 21:18, wyrównując tym samy stan spotkania.

W tie-breaku nasze siatkarki nie odzyskały niestety formy z pierwszego seta. Dały się zdominować rywalkom, których przewaga bardzo szybko rosła. Ostatecznie reprezentantki Szwajcarii wygrały 15:8 i to one zagrają w turnieju głównym. Udział w tym turnieju Brzostek i Gromadowskiej zakończył się na tym spotkaniu.