Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Bułgarii: CSKA Sofia bez szans, Maritza śrubuje swój rekord

Puchar Bułgarii: CSKA Sofia bez szans, Maritza śrubuje swój rekord

Siatkarkom CSKA Sofia nie udało się zdetronizować Maritzy. W meczu o Puchar Bułgarii we własnej hali przegrały z zespołem z Płowdiw w czterech setach. Dla Maritzy był to siódmy z rzędu, a dziewiąty w historii triumf w pucharowych zmaganiach.

Otwarcie dla faworytek

Mecz finałowy oglądał komplet kibiców w Sofii. Jego początek stał pod znakiem walki cios za cios. Po asach serwisowych Alexandry Sajkowej to CSKA objęło prowadzenie 12:9, ale nie cieszyło się z niego długo, bo rywalki szybko wróciły do gry, a po kontrze Iwy Dudowej same wysforowały się na prowadzenie (17:15). Mogły liczyć na błędy rywalek, a zbicia Dobriny Hristoskowej pozwalały utrzymać im przewagę. Ostatecznie po akcji Dudowej premierowa odsłona padła ich łupem 25:22.

W drugim secie przez chwilę trwała wyrównana walka, ale przy zagrywce Dudowej faworytki odskoczyły od rywalek na 13:7. W tym secie wszystko im wychodziło. W ataku pokazały się Margarita Gunczewa i Borjana Angelowa, a zespół ze stolicy nie miał nic do powiedzenia (20:11). W końcówce przypomniała jeszcze o sobie Hristoskowa, a w tym secie Maritza triumfowała 25:12.

Przebudzenie CSKA

W trzecim secie drużyna z Płowdiw poszła za ciosem. Po akcji Dudowej prowadziła już 10:7 i wydawało się, że mecz będzie zbliżał się do końca, ale za sprawą Emilety Raczewej CSKA wróciło do gry (13:13). W ataku uaktywniła się Alexandra Kostadinowa, a po asie serwisowym Sajkowej to ekipa z Sofii przejęła inicjatywę (21:17). Nie oddała jej do końca seta, a pomyłka w ataku rywalek zakończyła grę w tej części spotkania (25:22).

W czwartej odsłonie początkowo obie drużyny szły łeb w łeb, ale z czasem do głosu zaczęła dochodzić Maritza. Po asie serwisowym Dudowej objęła prowadzenie 14:10. W ataku przypomniała o sobie Hristoskowa, a blok powiększał jej przewagę (20:12). W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dołożyła Marija Kriwoszilska, a zespół z Płowdiw triumfował 25:15.

Maritza po raz siódmy z rzędu

Był to dziewiąty w historii, a siódmy z rzędu Puchar Bułgarii wywalczony przez Maritzę Płowdiw. W klasyfikacji wszech czasów ustępuje jedynie Lewskiemu Sofia, który po pucharowe trofeum sięgał 27 razy oraz CSKA Sofia, który w Pucharze Bułgarii triumfował 19 razy.

CSKA Sofia – Maritza Płowdiw 1:3
(22:25, 12:25, 25:22, 15:25)