Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM K: We włoskim finale lepsze Imoco Conegliano, kolejne złoto Wołosz

LM K: We włoskim finale lepsze Imoco Conegliano, kolejne złoto Wołosz

Finał Ligi Mistrzyń przyniósł znacznie więcej emocji niż mecz panów. Imoco Volley Conegliano z wysokiego c weszło w mecz, wygrywając inauguracyjną odsłonę do 14. W kolejnych partiach nie brakowało już zaciętej rywalizacji i pogoni punktowych. Poszczególne sety zespoły wygrywały na zmianę. Vero Volley Milano doprowadziło do tie-breaka. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyło się A. Carraro Imoco Conegliano, w którego składzie po raz kolejny po złoto Ligi Mistrzyń sięgnęła Joanna Wołosz

MOCNE OTWARCIE IMOCO

W mecz lepiej weszła ekipa Joanny Wołosz, błędy rywalek i blok Plummer dały wynik 4:0.  Mistrzynie Włoch utrzymywały prowadzenie, w ataku nie zawodziła Isabelle Haak, a  po drugiej stronie siatki akcje kończyła Miriam Sylla.  Udany atak Egonu spowodował, że różnica stopniała do dwóch oczek. Gdy w ataku pomyliła się Nika Daalderop było 11:7 dla Imoco Volley. Tempa nie zwalniała Haak, ataki Szwedki dały wynik 13:8 i o czas poprosił trener rywalek. Joanna Wołosz i koleżanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, ataki Kathryn Plummer dały im już wynik 18:10. Siatkarki Vero Volley, kiedy w polu zagrywki była Helena Cazaute, zbliżyły się na 13:18.  Błędy w ataku rywalek i atak Haak dały Imoco już wynik 23;14. Seta zakończyły as Lubian i udany blok (25:14).

NIESKUTECZNA POGOŃ MISTRZYŃ WŁOCH

W drugim secie po wyrównanym początku atak Egonu dał Vero Volley wynik 5:3. Obie ekipy popisały się serią na zagrywce, a kilka chwil później Plummer atakiem wyrównała na 7:7. Seria błędów Imoco Volley dała rywalkom trzypunktowy zapas (10:7). O czas poprosił trener Santarelli. Po nim prowadzenie Vero Volley powiększyła Paola Egonu. Zespół z Mediolanu dominował na boisku, przeważał w każdym elemencie, zagrywką pracowała Malual, a w ataku swoje robiła Dana Rettke (17:9). Imoco rzuciło się do odrabiania strat, punktowały Haak i Kelsey Robinson-Cook, zagrywką pracowała Khalia Lanier i zrobiło się 14:17. Po stronie Vero Volley skuteczna w ataku była Rettke, kończyła także Sylla (22:18). As serwisowy Lubian dał wynik 20:23, a po trzech z rzędu autowych atakach Egonu było już tylko 24:23 dla Vero Volley. Za czwartym razem Włoszka już jednak skończyła i w setach było 1:1.

JOANNA WOŁOSZ I KOLEŻANKI BLIŻEJ TRIUMFU

Po ataku Plummer w trzecim secie Imoco prowadziło 2:0. Rywalki wyrównały, ale mistrzynie Włoch szybko opanowały sytuację. Kolejne ataki Plummer dały już wynik 6:2. Siatkarki Vero Volley myliły się w ataku (10:5). Miriam Sylla robiła co mogła, ale Vero Volley nie mogło odrobić strat (10:14). Zagrywka Wołosz i ataki Haak dały już wynik 17:10 dla Imoco Volley. Joanna Wołosz i koleżanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, w ataku nie zawodziła Robinson-Cook (22:15). Sytuację próbowała jeszcze dla Vero Volley ratować Raphaela Folie (18:23), ale różnica była zbyt duża, Atak Plummer dał Imoco piłki setowe. Seta udanym atakiem zakończyła Isabelle Haak.

MAMY WYRÓWNANIE

Początek kolejnej odsłony to walka punkt za punkt. Ataki Robinson-Cook i Rettke spowodowały, że Vero Volley odskoczyło na 7:5. Szybko jednak na 7:7 atakiem i zagrywką wyrównała Haak. Vero Volley znów odskoczyło na dwa oczka, ale po atakach Plummer było już 10:10. Walka trwała w najlepsze, choć nie brakowało błędów po obu stronach. Vero Volley przeważało  jednak 15:12 po atakach Heleny Cazaute i Paoli Egonu. Po atakach Isabelle Haak różnica stopniała do jednego oczka (17:18). Wiele jednak wskazywało na to, że o losach finału zadecyduje tie-break, zagrywka Malual  i błędy Imoco spowodowały, że Vero Volley prowadziło 23:18. Ostatnią akcją seta był atak w antenkę Kelsey Robinson-Cook.

TIE – BREAK DLA IMOCO

As serwisowy Wołosz dał Imoco Volley prowadzenie 3:1 w piątym secie. Vero Volley wyrównało blokiem na 5:5. Przy zmianie stron, po ataku Plummer było 8:6 dla mistrzyń Włoch. Po zmianie stron Plummer skończyła kolejny atak (9:6). Joanna Wołosz i koleżanki zmierzały po wygraną, blok dał im prowadzenie 12:7. Atak Kathryn Plummer dał Imoco piłki meczowe (14:9). Błąd w ataku rywalek przypieczętował sukces ekipy prowadzonej przez trenera Santarellego.

MVP: Isabelle Haak

A. Carraro Imoco Conegliano – Allianz Vero Volley Milano 3:2
(25:14, 23:25, 25:19, 19:25, 15:9)

Imoco: Plummer (21), Robinson-Cook (10), De Kruijf (6), Haak (23), Wołosz (3), Fahr (9), De Gennaro (libero) oraz Gennari, Lubian (2), Lanier (2), Bardaro i Bugg
Vero Volley: Folie (7), Orro (2), Rettke (7), Sylla (13), Egonu (19), Daalderop, Castillo (libero) oraz Cazaute (10), Malual (3), Heyrman, Pusić (libero), Bajema (1) i Candi