Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Nie żyje była gwiazda egipskiej siatkówki Azmy Megahed

Nie żyje była gwiazda egipskiej siatkówki Azmy Megahed

Była gwiazda egipskiej siatkówki Azmy Megahed zmarł w szpitalu w wieku 70 lat. Jak podają jego rodzime media, był zakażony koronawirusem. Syn Megaheda, Amir Azmy, ogłosił wcześniej , że stan zdrowia jego ojca pogorszył się po pozytywnej diagnozie na SARS-COV-2.

Azmy Megahed w latach 70. był uważany za jednego z najlepszych siatkarzy, nie tylko w Egipcie, ale całej Afryce. W 1974 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem kontynentu, a kilkukrotnie także w kraju.Były zawodnik Zamalek SC był legendą reprezentacji Egiptu w siatkówce i brał udział w igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Wcześniej zdobył nagrodę dla najlepszego afrykańskiego gracza w 1974 roku. Azmy Megahed został wybrany jednym z 10 najlepszych graczy na mistrzostwach Świata w 1975 roku i jednym z 10 najlepszych sportowców w Egipcie w 1978 roku.

Podczas swojej wybitnej kariery zawodowej zdobył cztery medale sportowe podczas prezydencji egipskiej jako zawodnik i trener dla Zamalek Sporting Club (SC) i reprezentacji Egiptu. Wybitny talent Megaheda nie zatrzymał się tylko na boisku, ponieważ zmarły były siatkarz wygrał całą gamę lokalnych i afrykańskich mistrzostw jako trener z klubem i drużyną narodową.

Azmy Megahed pełnił również kilka innych publicznych ról, stając się członkiem Rady Dyrektorów Zamalek SC i pełniąc funkcję rzecznika EFA przez ponad cztery lata.  Do niedawna pracował także jako komentator polityczny i prezenter telewizyjny w Al Assema TV.

źródło: dailynewsegypt.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved