Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Stal Lepsza od wrocławianek

TL: Stal Lepsza od wrocławianek

Na zakończenie rywalizacji w fazie zasadniczej ITA TOOLS Stal Mielec podejmowała KGHM #VolleyWrocław. W dwóch pierwszych setach gospodynie dominowały, wygrywając do 16. W trzecim secie wrocławianki przebudziły się i przedłużyły rywalizację. Przyjezdne nie zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka. Wrocławianki popełniły zbyt wiele błędów i przegrały cały mecz 1:3.

Pełna kontrola gospodyń

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodyń. Wrocławianki nie pomagały sobie popełniając proste błędy. Gdy kontratak skończyła Gierszewska, interweniował trener Masek (8:3). Serię przy zagrywkach mieleckiej atakującej zakończyła dopiero celnym zagraniem Szczurowska (11:4). Gospodynie wciąż górowały na siatce. Ofensywa wrocławianek opierała się na Szczurowskiej. Kolejny czas dla #VolleyWrocław nastąpił po kontrze Janković (16:8). Roszady w składzie nie pomogły wrocławiankom. Raz za razem atakowały Janković i Gierszewska. Zagranie Muchy dało serię piłek setowych mielczankom. Pierwszą z nich obroniła Bączyńska, ale szybko kropkę nad i postawiła Gierszewska.

Z nową energią w drugiego seta weszły wrocławianki. Po zagraniu Szczurowskiej interweniował trener Grabda (4:7). Gospodynie szybko odrobiły straty a przy zagrywkach Kucharskiej wyszły na prowadzenie 10:9. Wrocławianki starały się nie dawać za wygraną. W środkowej fazie seta trwała wyrównana walka. Sytuacja diametralnie odmieniła się przy zagrywkach Bałuckiej. Przyjezdne miały problem ze skończeniem akcji (15:14, 20:14). Dopiero po czasie dla trenera Maska skutecznie zaatakowała Stancelewska. Końcówkę również pod swoje dyktando rozegrały mielczanki.

Wrocławianki przedłużyły grę

Po asie Bączyńskiej wrocławianki prowadziły 6:3 w trzeciej odsłonie, ponownie szybko o czas poprosił trener Grabda. Serię przyjezdnych zakończyła celnym zagraniem Mucha (4:7). Głównie za sprawą błędów rywalek Stal odrobiła straty (12:12). Również gra gospodyń nie była pozbawiona pomyłek. Gra nie stała na zbyt wysokim poziomie, ale przewagę utrzymywały wrocławianki. Gdy zablokowana została Mucha, było już 21:18 dla przyjezdnych. Chociaż mielczanki walczyły do końca, to po ataku Gromadowskiej wrocławianki wygrały 25:22.

W czwartym secie początek był wyrównany, z nieznacznym wskazaniem na wrocławianki. Przyjezdne nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry błędów i stopniowo przewagę zaczęły budować gospodynie. Po asie Muchy mielczanki odskoczyły na 14:11. Ze zmiennym szczęściem punktowała Szczurowska. W drugiej części seta gra przyjezdnych posypała się, mnożyły się pomyłki (21:15). Pojedyncze akcje Gancarz nie wystarczyły. Blok na Szczurowskiej dał Stali serię piłek meczowych (24:17). Siatkarki z Wrocławia przedłużyły jeszcze grę, ale zepsuta zagrywka Bączyńskiej dała ostatni punkt gospodyniom.

MVP: Sylwia Kucharska

ITA TOOLS Stal Mielec – KGHM #VolleyWrocław  3:1
(25:16, 25:16, 22:25, 25:20)

Stal: Bałucka (5), Janković (15), Mucha (13), Gierszewska (18), Kubacka (7), Kucharska (3), Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero)
Volley: Szczurowska (21), Lewandowska (7), Muhlsteinova, Bączyńska (10), Ponikowska (3), Stronias (3), Pawłowska (libero) oraz Chorąża (1), Gromadowska (4), Gancarz (8), Szady (1) i  Stancelewska (2)