Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zwycięstwo Norwida Częstochowa w starciu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

Zwycięstwo Norwida Częstochowa w starciu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała z Exact Systems Norwidem Częstochowa 0:2 (20:25, 25:27) w meczu kontrolnym przed sezonem 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

W środowe popołudnie w Strzelcach Opolskich miejscowa ZAKSA i Exact Systems Norwid Częstochowa miały zaplanowany sparing. Pierwszoligowe drużyny rozegrały tylko dwa sety. Z powodu problemów z oświetleniem w hali trenerzy podjęli decyzję o przerwaniu meczu po dwóch partiach ze względu na bezpieczeństwo zawodników.

Przed częstochowianami kolejne sparingi. Już w piątek będą gospodarzami Turnieju o Puchar zielona-energia.com, który rozgrywany będzie w hali IX LO im. C.K. Norwida w Częstochowie. W zawodach obok Norwida wystąpi jeszcze zespół Stali Nysa, GKS Katowice oraz MKS Będzin.

Natomiast siatkarze ZAKSY mają zaplanowane sparingi z AZS-em AGH Kraków (4-5 września). Jeden we własnej hali, a drugi na wyjeździe.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 0:2

ZAKSA Strzelce Opolskie: Wóz (3), Kosian (4), Zapłacki (5), Wójtowicz (3), Szczechowicz (1), Pilichowski (L) oraz Klęk (5)
Exact Systems Norwid Częstochowa: Usowicz (5), Kraś (2), Mucha (9), Kogut (8), Cieślik (9), Szewczyk (8), Wasilewski (L)

źródło: tauron1liga.pl