Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME M, gr. C: Zwycięska passa Polaków trwa!

ME M, gr. C: Zwycięska passa Polaków trwa!

Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Duńczyków i umocniła się na pierwszym miejscu w turniejowej tabeli. Po za pierwszym setem, gdzie długo prowadzili siatkarze z Danii mecz przebiegał pod kontrolą biało-czerwonych. Kolejne spotkanie fazy grupowej Polacy zagrają już jutro o 17:00, a ich rywalami będzie zespół z Czarnogóry.

Mecz lepiej rozpoczął się dla zawodników z Danii (6:3), dobre zagrywki Bartosza Kurka pozwoliły na niwelowanie strat (5:7). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, choć na prowadzeniu pozostawali Duńczycy. Przewaga rywali rosła, co skutkowało czasem dla Nikoli Grbicia (15:11). Po wznowieniu gry mocne ataki wyprowadzał Kyed (16:12). Na lewym skrzydle zameldował się Wilfredo Leon (13:17), który dokładał punkty także z pola zagrywki (15:17). Kilka chwil później, po ataku Kurka, na tablicy wyników pojawił się remis (18:18), a  pojedynczy blok dołożył Karol Kłos. W końcówce biało-czerwoni utrzymywali zaliczkę i pierwszego seta zapisali na swoją korzyść.

Tym razem początek seta lepiej układał się dla Polaków, mocne ataki Wilfredo Leona i Bartosza Kurak skutkowały czasem dla rywali (6:1). Biało-czerwoni nie zwalniali tempa i zdobywali punkty seriami, wykorzystując kolejne akcje (13:3). Przewaga Polaków rosła, a ostatecznie seta zakończył Kurek (25:9).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry (6:6). Polacy punktowali blokiem, a z pola zagrywki asa posłał Tomasz Fornal (10:8). Duńczycy zatrzymali atak Łukasza Kaczmarka (14:16), lecz biało-czerwoni nie tracili koncentracji i pewnie wykorzystywali szanse na zdobywanie kolejnych „oczek” (18:15). Na skrzydle punktował Madsen (16:18). W końcówce rywale próbowali jeszcze wrócić do gry, jednak blok Karola Kłosa dał piłkę meczową (24:20) i to właśnie Karol Kłos zakończył to spotkanie (25:20).

Polska – Dania 3:0
(25:23, 25:9 25:20)

Polska: Śliwka (5), Kurek (12), Kochanowski (11), Kłos (7), Leon (8), Łomacz, Popiwczak (libero) oraz Semeniuk (3), Kaczmarek (4), Janusz, Fornal (7)
Dania: Jensen (12), Nielsen (8), Mikelsons (5), Uhrenholt (2), Madsen (9), Jacobsen (1), Hjorth (libero) oraz Kjaer (4), Andersen (2), Dahl (1)