Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Górecka: Myślę tu i teraz

Zuzanna Górecka: Myślę tu i teraz

fot. Michał Szymański

Już niedługo rozpoczną się mistrzostwa świata w siatkówce kobiet. Na początku turnieju biało-czerwonym przyjdzie się zmierzyć z reprezentacją Chorwacji. – Myślę, że to przeciwnik w naszym zasięgu, z którym jesteśmy w stanie wygrać i na pewno będziemy chciały to pokazać – powiedziała o przeciwniku reprezentacji Polski Zuzanna Górecka.

Polki z Chorwatkami zmierzą się już w piątek. – Myślę, że to przeciwnik w naszym zasięgu, z którym jesteśmy w stanie wygrać i na pewno będziemy chciały to pokazać. To jest fajny rywal, na początek i taką „rozgrzewkę”, więc damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że wygramy to spotkanie – opowiedziała o nich przyjmująca reprezentacji Polski.Poza siatkarkami z Chorwacji biało-czerwone zmierzą się także z Tajkami, Koreankami, Turczynkami, czy też zawodniczkami z Dominikany. – Zdecydowanie Turcja jest najmocniejszym rywalem w tej grupie. Jeśli chcemy wyjść z grupy, to na każdy mecz musimy wyjść z takim samym nastawieniem i myślą o każdym wygranym kolejnym meczu i secie. Myślę, że to jest nasz główny cel – podsumowała Górecka.

Przy pytaniu o cele na zbliżające się mistrzostwa polska siatkarka zdawała się być ostrożna. – Najlepiej dla tej drużyny będzie wyjść i myśleć o każdym kolejnym meczu. Nie wybiegam w przyszłość, choć naszym marzeniem jest zdobywanie medali, ale w tym momencie myślę o zwycięstwie w każdym kolejnym meczu. Myślę tu i teraz – powiedziała.

Górecka odniosła się także do kwestii braków w kadrze reprezentantek Polski. Zabraknie bowiem Malwiny Smarzek, Martyny Łukasik czy też Martyny Czyrniańskiej. – My jesteśmy już od jakiegoś czasu w takim zestawieniu. Wiadomo, obecność dziewczyn też by nam się przydała i to byłby zdecydowany plus dla nas. Natomiast sytuacja jest, jaka jest i myślę, że nie ma co narzekać, bo każda z nas jest w stanie walczyć na równym poziomie Mamy Madzię Stysiak, która prezentuje się aktualnie naprawdę bardzo dobrze, więc myślę, że udźwignie ten turniej. Radzimy sobie na przyjęciu tak samo jak w ataku. Wydaje mi się, że poziom między nami jest wyrównany. Więc ciężko mi tak naprawdę powiedzieć, czy jesteśmy w osłabieniu czy nie. To można będzie potwierdzić lub nie po turnieju – podsumowała tę sytuację zawodniczka.

*Wywiad z Zuzanną Górecką dostępny na stronie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę