Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zuzanna Górecka: To doświadczenie prędzej czy później zaprocentuje

Zuzanna Górecka: To doświadczenie prędzej czy później zaprocentuje

fot. Michał Szymański

Reprezentacji Polski nie udało się awansować do najlepszej czwórki tegorocznych mistrzostw Europy. – Na każdy mecz wychodziłyśmy i chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Raz wyszło lepiej, raz gorzej. To na pewno cenne doświadczenie na przyszłość – podkreślała Zuzanna Górecka.

Biało-czerwone w ćwierćfinale nie ugrały nawet seta. Poza krótkimi fragmentami poniedziałkowy mecz kontrolowały siatkarki z Turcji. – Ciężko jest coś teraz powiedzieć. Dałyśmy z siebie 100% i to nie było wystarczające. Turca to naprawdę mocny zespół, nie mamy szczęścia grając z nimi w każdym ważnym meczu. Przegraliśmy rok temu w bardzo trudnym spotkaniu podczas kwalifikacji olimpijskich, teraz przegraliśmy 0:3, ale jestem dumna ze swojej drużyny – przyznała po pojedynku Magdalena Stysiak. – Może nie wystarczy dać z siebie wszystkiego grając z Turcją. To jedna z najsilniejszych drużyn na świecie – dodała liderka zespołu.Polki podczas mistrzostw Europy miały swoje lepsze i gorsze mecze. W fazie grupowej przegrały mecz o 1. miejsce z Bułgarią 1:3. Nie bez problemu przebrnęły przez 1/8 finału. W ćwierćfinale spotkały się jednak z Turczynkami, które górowały nad nimi w każdym elemencie. – Na każdy mecz wychodziłyśmy i chciałyśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Raz wyszło lepiej, raz gorzej. To na pewno cenne doświadczenie na przyszłość – podkreślała Zuzanna Górecka. – Myślę, że to doświadczenie prędzej czy później zaprocentuje i na pewno będzie lepiej z każdą taką imprezą, z każdym meczem. Wierzę w tę drużynę, wiem, że jesteśmy w stanie grać i jeszcze na pewno to udowodnimy – dodała siatkarka.

Spędziłyśmy bardzo dużo czasu ze sobą, sezon przygotowawczy, później Rimini, sezon tutaj, więc naprawdę byłyśmy długo razem ze sobą. Był to bardzo ciężko przepracowany sezon. Na ten moment dałyśmy z siebie wszystko, co mogłyśmy. Wykrzesałyśmy ostatnie siły. Niestety to nie wystarczyło. Każdemu jest teraz smutno, ale jestem dumna z tego zespołu za całe te wakacje. Nawet ten turniej w Rimini, który nam nie wyszedł, dał nam takiego powera. Jesteśmy, grałyśmy ćwierćfinał, przegrałyśmy – trudno. Ja jestem dumna ze swojego zespołu. Dziękuję za wszystko, za ten cały przepracowany czas – powiedziała Stysiak.

źródło: CEV, opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę