Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Górecka: Dołożymy wszelkich starań, by bić się o najwyższe cele

Zuzanna Górecka: Dołożymy wszelkich starań, by bić się o najwyższe cele

fot. Michał Szymański

– Na pewno są duże oczekiwania wobec nas, bo od dawna nie było medalu w żeńskiej siatkówce. Dlatego wszyscy nie możemy się doczekać tego pierwszego wspólnego sukcesu i bardzo chciałybyśmy osiągnąć dobry wynik podczas czempionatu. Jesteśmy młodym zespołem, po przebudowie, który tak naprawdę dopiero wchodzi w tę „dorosłą” siatkówkę. Myślę, że nawet jeśli jakaś presja jest, to na wszystko przyjdzie czas. Mogę jednak obiecać, że na tych mistrzostwach dołożymy wszelkich starań, by bić się o najwyższe cele – zapowiedziała Zuzanna Górecka.

Reprezentacja Polski kobiet wciąż przygotowuje się do swoich mistrzostw świata. Kobiecy turniej Polska współorganizuje z Holandią. – Treningi są bardzo ciężkie, zwłaszcza w okresie przygotowawczym. Zarówno te na hali, jak i na siłowni są bardzo wymagające, ale każda z nas się z tym liczyła, bo wiemy, jak istotny jest to czas pod kątem mistrzostw świata – powiedziała Zuzanna Górecka. – Najlepszym treningiem jest granie. Ważne jest rywalizowanie między sobą, ale jeszcze potrzebniejsze są konfrontacje z zawodniczkami z innych krajów, ponieważ to mobilizuje nas znacznie bardziej niż „zwykły” trening – dodała.Polki od poniedziałku będą sprawdzać swoją formę na tle mocnych rywalek podczas turnieju w Neapolu. Na biało-czerwone czekają Serbki, Włoszki i Turczynki. – Na pewno forma fizyczna dopiero przyjdzie. Jesteśmy w trakcie przygotowań do turnieju, więc niedobrze byłoby, gdyby szczyt naszej formy zaczął się już teraz. Jestem bardzo zmotywowana i nastawiona pozytywnie do tego wszystkiego, co nas czeka. Mam nadzieję, że pokażemy się z bardzo dobrej strony i sprawimy niespodziankę – stwierdziła.

Podopieczne trenera Lavariniego rywalizację w mistrzostwach świata rozpoczną 23 września meczem z Chorwatkami w Arnhem. Następnie przeniosą się do Ergo Areny, gdzie zmierzą się z Tajkami, Koreankami, Dominikankami i Turczynkami. – Na pewno są duże oczekiwania wobec nas, bo od dawna nie było medalu w żeńskiej siatkówce. Dlatego wszyscy nie możemy się doczekać tego pierwszego wspólnego sukcesu i bardzo chciałybyśmy osiągnąć dobry wynik podczas czempionatu. Jesteśmy młodym zespołem, po przebudowie, który tak naprawdę dopiero wchodzi w tę „dorosłą” siatkówkę. Myślę, że nawet jeśli jakaś presja jest, to na wszystko przyjdzie czas. Mogę jednak obiecać, że na tych mistrzostwach dołożymy wszelkich starań, by bić się o najwyższe cele – przyznała przyjmująca reprezentacji Polski.

Mistrzostwa świata to bardzo mocno obsadzony turniej, Polki nie będą w gronie faworytek. Nasza reprezentacja zapowiada walkę o jak najlepszy wynik. – Każdy sportowiec dąży do najwyższego celu, czyli do medalu. Natomiast nie wiem, nie jestem w stanie dziś powiedzieć, jaki wynik uda nam się osiągnąć. Sądzę, że dla tak młodego zespołu jak my znalezienie się w pierwszej ósemce będzie bardzo dobrym wynikiem – stwierdziła Górecka.

źródło: opr. własne, sportowy24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę