Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nie był to dla nas łatwy mecz

Zuzanna Efimienko-Młotkowska: Nie był to dla nas łatwy mecz

fot. Łukasz Krzywański

Podczas gdy podopieczni trenera Heynena rywalizują w igrzyskach olimpijskich, reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się do mistrzostw Europy. W pierwszym sparingu w Bielsku-Białej Polki pokonały Słowaczki 3:1. – Nie był to dla nas łatwy mecz. Powoli wychodzimy z ciężkiego treningu, więc fizyka różnie wygląda. Dwa pierwsze sety to nasza zdecydowana dominacja, utrzymywałyśmy koncentrację, w trzecim zacięłyśmy się. Myślę, że to dobry moment, musimy nauczyć się z tego wychodzić, żeby coś takiego nam się nie przydarzyło. To kolejne doświadczenie – powiedziała środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Kilka dni temu Polki sparowały z Rumunkami. Poważniejszym sprawdzianem dla biało-czerwonych miały być sparingi z Belgijkami. Ostatecznie jednak przez problemy z zakażeniami koronawirusem reprezentacja Belgii nie przyjechała do Polski. – Słowacja to zastępczy rywal w okresie przygotowawczym. Mieliśmy grać z Belgijkami, jednak problemy covidowe pojawiły się w tym zespole i na szczęście udało nam się zorganizować sparingi z reprezentacją Słowacji. To jest zespół, który podobnym składem grał na mistrzostwach Europy. Tam jest kilka doświadczonych dziewczyn – powiedział asystent trenera Radosław Wodziński.Mecz ze Słowaczkami był nierówny. Po dwóch dobrych setach przyszła słabsza postawa. Ostatecznie jednak obyło się bez tie-breaka. Biało-czerwone wygrały 3:1 (25:17, 25:15, 19:25, 25:21). – Nie był to dla nas łatwy mecz. Powoli wychodzimy z ciężkiego treningu, więc fizyka różnie wygląda. Dwa pierwsze sety to nasza zdecydowana dominacja, utrzymywałyśmy koncentrację, w trzecim zacięłyśmy się. Myślę, że to dobry moment, musimy nauczyć się z tego wychodzić, żeby coś takiego nam się nie przydarzyło. To kolejne doświadczenie. W czwartym secie wyszłyśmy dość zdecydowanie. Słowaczki też się rozgrywały, grały coraz lepiej, popełniały coraz mniej błędów. Tak naprawdę skupiamy się na naszej grze a nie na ich, to jest teraz najważniejsze – podsumowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Mistrzostwa Europy siatkarek rozpoczną się 18 sierpnia. Dzień później do gry wejdą Polki, które w pierwszym pojedynku zmierzą się z Niemkami. Kolejnymi przeciwniczkami podopiecznych trenera Nawrockiego w tej fazie będą Greczynki, Czeszki, Hiszpanki i Bułgarki. Fazę grupową oraz ewentualny mecz 1/8 finału Polki rozegrają w Płowdiw. – Jest jeszcze trochę czasu, ale już myślimy o pierwszym meczu. Myślę, że ważne będzie żeby dobrze wejść w turniej. Ja nie wybiegam w przyszłość. Wiadomo, każdy chce wygrywać i każdy jedzie żeby wygrać, natomiast ja myślę o pierwszym meczu a później o kolejnych – powiedziała Zuzanna Górecka.

źródło: opr. własne, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę