Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Znamy terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2021

Znamy terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów 2021

fot. FIVB

Światowa federacja ogłosiła terminarz przyszłorocznej Ligi Narodów. Plany są bardzo ambitne – turnieje wzorem lat ubiegłych będą gościć na całym świecie. Wygląda na to, że harmonogram jest ułożony w wersji najbardziej optymistycznej, zakładającej koniec problemów z pandemią. W innym przypadku zapewne taki układ będzie musiał ulegać korektom. 

Ligę Narodów 2021 rozpoczną kobiety 11 maja, a trzy dni później rywalizację zainaugurują również mężczyźni, zachowując format znany z poprzednich sezonów. Szesnaście drużyn z każdej płci spotykać się będzie w czterech grupach na przestrzeni pięciu tygodni, aby wyłonić najlepszą szóstkę, która będzie walczyć o medale.Miasta-gospodarze rund finałowych nie zostały jeszcze potwierdzone. Finały kobiet odbędą się w Chinach, a mężczyzn we Włoszech – oba od 23 do 27 czerwca. To doprowadzi sezon do punktu kulminacyjnego przed igrzyskami, planowanymi teraz na termin od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r.

Broniąca tytułu w kategorii mężczyzn Rosja, dążąca do zdobycia trzeciego złota w tyluż edycjach rozgrywek od ich inauguracji w 2018 roku, rozpocznie swoją misję w Jiangmen wraz z gospodarzami – Chinami, Iranem i Japonią w pierwszym tygodniu zawodów od 14 do 16 maja.

Aktualni mistrzowie świata – Polacy – rozpoczną VNL 2021 u siebie, goszcząc w pierwszym tygodniu Serbię, Włochy i Słowenię, a mistrzowie olimpijscy – Brazylia – zagrają w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok gospodarzy zmierzą się też z Argentyną i Kanadą.

Broniące tytułu siatkarki USA również będą starać się o trzecie z rzędu zwycięstwo w Lidze Narodów, a drogę do finału rozpoczną turniejem w Cuiabie, od 11 do 13 maja, w grupie z gospodyniami – Brazylią, Kanadą i Dominikaną. Starcie Brazylia – USA w pierwszym tygodniu VNL 2021 będzie powtórką finału 2019, w którym zawodniczki z Ameryki Północnej zwyciężyły po pięciu dramatycznych setach.

Mistrzynie świata kobiet – Serbki w pierwszym tygodniu pojadą do Włoch, by zagrać tam przeciwko gospodyniom oraz Turczynkom i Polkom, natomiast panujące mistrzynie olimpijskie, czyli Chinki (przy okazji trzeci raz z rzędu gospodynie finału VNL) podejmą w Ningbo Japonię, Koreę i Tajlandię.

VNL 2021 będzie trzecią edycją flagowych rozgrywek FIVB po odwołaniu sezonu 2020 z powodu pandemii koronawirusa.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved