Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy skład Turczynek na mistrzostwa świata

Znamy skład Turczynek na mistrzostwa świata

fot. FIVB

Szkoleniowiec reprezentacji Turcji, Giovanni Guidetti dokonał ostatecznej selekcji przed mistrzostwami świata. Znamy już 14-osobowy skład zespołu znad Bosforu, który powalczy o czołowe lokaty w mundialu, a w grupie zmierzy się z biało-czerwonymi.

Największym sukcesem Turczynek do tej pory były dwa srebrne medale w mistrzostwach Europy. W czempionacie Starego Kontynentu trzykrotnie stawały także na najniższym stopniu podium, w tym po raz ostatni w 2021 roku. Nie osiągnęły jeszcze sukcesu na mistrzostwach świata. Podopieczne Giovanniego Guidettiego wierzą, że uda im się to w tym roku.Przed kilkoma dniami zakończył się towarzyski turniej w Neapolu, w którym Turczynki pokonały Serbki, Włoszki i Polki, co na pewno rozbudziło w nich apetyt na dobry wynik w mistrzostwach świata. Po powrocie z Włoch ich szkoleniowiec, Giovanni Guidetti dokonał ostatecznej selekcji i wybrał 14 zawodniczek, które zagrają w mundialu. Wśród nich jest aż pięć przyjmujących i tylko trzy środkowe.

Przypomnijmy, że Turczynki znalazły się w „polskiej” grupie, a ich rywalkami w pierwszej fazie turnieju oprócz podopiecznych Stefano Lavariniego będą także Chorwatki, Dominikanki, Tajlandki i Koreanki.

Skład reprezentacji Turcji na mistrzostwa świata:

rozgrywające: Cansu Özbay, Elif Şahin
przyjmujące: İlkin Aydın, Hande Baladin, Meliha İsmailoğlu, Saliha Şahin,  Derya Cebecioğlu
atakujące: Meryem Boz, Ebrar Karakurt
środkowe:  Eda Erdem, Zehra Güneş,  Ayçin Akyol
libero: Simge Aköz, Aylin Acar

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę