Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera – próba generalna przed IO. Znamy uczestników

Memoriał Wagnera – próba generalna przed IO. Znamy uczestników

fot. PressFocus

Od wielu lat Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest głównym sprawdzianem reprezentacji Polski przed imprezą docelową w danym sezonie. Nie inaczej będzie w tym roku. XXI Memoriał Wagnera ponownie odbędzie się w Krakowie w dniach 12-14 lipca i oprócz polskiej kadry w TAURON Arenie kibice będą mogli zobaczyć reprezentacje Niemiec, Słowenii oraz uczestnik igrzysk olimpijskich. 

 

Klasycznie

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera od wielu lat jest jedną z najlepiej obsadzonych turniejów towarzyskich na świecie. W tym roku nie będzie inaczej i dla polskiej kadry memoriał będzie próbą generalną przed igrzyskami olimpijskimi. 20 i 21 lipca podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają jeszcze dwa sparingi w Gdańsku, a ich rywalami będą Japończycy oraz Amerykanie. Niedługo po nich biało-czerwoni wylecą na igrzyska olimpijskie. Na razie oprócz biało-czerwonych awans do Paryża zapewnili sobie Kanadyjczycy, Brazylijczycy, Niemcy, Amerykanie oraz Japończycy.

Zobacz również:
Jak będą wyglądały grupy w igrzyskach olimpijskich

 

Rywale z wyższej półki

W tym sezonie organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera postawili na mocnych rywali. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem właśnie na tle wymagających drużyn Polacy będą w stanie najlepiej sprawdzić swoją formę.

Oprócz reprezentacji Polski w Krakowie zagrają: Niemcy, Słowenia oraz uczestnik igrzysk olimpijskich. Jeszcze niewiadomo, kto to będzie. Bowiem wiele będzie zależeć od tego, kto zapewni sobie udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich.

 

FAWORYCI

Reprezentacja Polski jest jednym z faworytów do medali igrzysk olimpijskich. W poprzednim sezonie polska kadra zdobyła wszystko, co było do zdobycia. Od triumfu w Lidze Narodów, przez mistrzostwo Europy po olimpijską kwalifikację. Na pełną listę uczestników igrzysk olimpijskich trzeba jeszcze poczekać, bowiem o niej zadecyduje ranking FIVB po zakończeniu rundy interkontynentalnej Ligi Narodów.

 

Przypomnijmy, że polska kadra pierwsze zgrupowanie rozpocznie pod koniec kwietnia, następnie weźmie udział w Lidze Narodów. Wystąpi we wszystkich fazach tej rywalizacji, bowiem to właśnie Polska będzie organizatorem turnieju finałowego Ligi Narodów.

 

MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA 2024

Daty: 12-14 lipca

Uczestnicy:
Polska
Niemcy
Słowenia
uczestnik igrzysk olimpijskich

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved