Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Czas na decydujące rozstrzygnięcia – znamy komplet półfinalistów

MP juniorów: Czas na decydujące rozstrzygnięcia – znamy komplet półfinalistów

Zakończyła się faza grupowa turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Enea Energetyk Poznań pokonał Lechię Tomaszów Mazowiecki i wywalczył miejsce w półfinale. Natomiast tomaszowianie, w grupie A, zajęli 4. miejsce. Stawkę półfinalistów uzupełnili zawodnicy z Warszawy, Gdańska oraz z Częstochowy.

sparta kraków wygrała na zakończenie fazy grupowej

Na zakończenie zmagań w fazie grupowej SMS Sparta AGH Kraków odniosła pierwsze zwycięstwo w turnieju. Krakowski zespół w trzech setach pokonał KS Metro Family Warszawa. Fragmentami zespoły toczyły wyrównany bój, jednak w końcówce lepiej radzili sobie zawodnicy z Małopolski, którzy punkty zdobywali seriami.

W tej rywalizacji najwięcej punktów dla krakowskiej Sparty zdobył Dominik Chrabota, który dołożył 14 „oczek”. Natomiast 60% skuteczności w ataku zanotował Mateusz Rudkowski, który skończył 9 z 15 piłek, a do tego posłał 4 asy serwisowe. Po warszawskiej stronie siatki motorem napędowym był Bartłomiej Kursa, który na boisku pojawił się w trakcie drugiego seta, jednak do końca meczu zdobył 13 punktów – najwięcej w swoim zespole.

Fazę grupową zespół z Warszawy kończy z dorobkiem 5 punktów – 2 wygrane mecze oraz porażka i te rezultaty dają drużynie miejsce w półfinale z drugiego miejsca w grupie. Krakowski zespół zawalczy o miejsce 5.

MVP: Jakub Rutkowski

SMS Sparta AGH Kraków – KS Metro Family Warszawa 3:0
(25:19, 25:21, 25:22)

SMS Sparta AGH Kraków: Chrabota (14), Baran (6), Rudkowski (13), Iheanacho (13), Cebula (8), Rutkowski (3), Nowak (libero) oraz Chodacki, Skórzyński, Sala
KS Metro Family Warszawa: Podleśny (3), Wojtasik (6), Momot (4), Mąkosa (8), Szczucki (1), Dróżdż (10), Stachowski (libero) oraz Niemiec (libero), Kursa (13)

obrońcy tytłu zagrają o 7. miejsce

Mecz pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a Enea Energetykiem Poznań miał przesądzić o awansie do najlepszej czwórki. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla zawodników z województwa Wielkopolskiego. Poznanianie pewnie wykorzystywali swoje akcje i choć w końcówce drugiego seta lepsi okazali się obrońcy tytułu z Tomaszowa Mazowieckiego to w kolejnych setach poznanianie już nie oddali inicjatywy.

Zespół z Poznania ryzykował w polu zagrywki – posłał 10 asów serwisowych, a dodatkowo dał sobie szanse na punktowanie blokiem – 13 „oczek”. Siłą ofensywną był Mikołaj Pacholski, który skończył 21 z 27 piłek, a do tego dołożył 3 punktowe bloki. Natomiast zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki tylko 8 razy skutecznie zatrzymali rywali. Najwięcej punktów zdobył Jakub Nowak, który do dorobku swojej drużyny dołożył 20 „oczek”.

Tym samym Enea Energetyk Poznań, zajmując pierwsze miejsce w grupie A, awansował do najlepszej czwórki. Natomiast Lechia Tomaszów Mazowiecki została sklasyfikowana na czwartym miejscu i będzie rywalizować o 7. miejsce.

MVP: Maciej Pacholski

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 1:3
(24:26, 25:23, 21:25, 22:25)

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Przybyłek (10), Toma (11), Kecher (9), Lewandowski, Nowak O. (5), Nowak J. (20), Kubacki (libero) oraz Czapliński (1), Panfil (4), Wójcik (2)
Enea Energetyk Poznań: Adamiak (6), Pilarski (11), Mackiewicz (11), Okoń (15), Becker (4), Pacholski (24), Wądłowski (libero) oraz Wichłacz, Mikulski

TAURON Gwardia Wrocław to jedyny zespół, który w fazie grupowej nie wygrał ani jednego meczu. W trzecim dniu turnieju wrocławianie ulegli drużynie z Częstochowy. Mecz zakończył się w trzech setach a inicjatywa w zasadzie cały czas pozostawała po stronie Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze spod Jasnej Góry dobrze czytali grę na siatce, a dodatkowo niwelowali błędy we własnej grze.

Częstochowianie pewnie wykorzystywali swoje akcje i mecz zakończyli z 64% skuteczności ataku. 22 punkty do dorobku zespołu dopisał Oleksandr Boiko. Natomiast wrocławianie zakończyli mecz z 44% w ofensywie, a w ich szeregach ciężko szukać lidera. Z dobrej strony zaprezentowali się Michał Ostojski, który pojawił się na boisku w końcówce pierwszego seta oraz Bartosz Chrzanowski, który w trzecim secie upadł na stopę rywala i plac gry opuszczał w asyście ratowników medycznych.

Tym samym wrocławianie zagrają o 7. miejsce, a zespół z Częstochowy rywalizować będzie w strefie medalowej.

MVP: Oleksandr Boiko

TAURON Gwardia Wrocław – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3
(15:25, 17:25, 22:25)

TAURON Gwardia Wrocław: Janiak (6), Pakos (4), Zaborski (5), Bugajski, Dyka (2), Uszok (3), Tynecki (libero) oraz Filipowicz (libero), Wlizło, Szuran, Gajda (3), Szymański (2), Ostojski (8), Chrzanowski (7)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa: Brzostowicz (8), Bień (4), Deko (10), Romotowski (6), Wawrzyniak (5), Boiko (22), Klimkowski (libero) oraz Legutko (libero), Winiarski

pięciosetowa rywalizacja o ostatnie miejsce w półfinale

Na zakończenie fazy grupowej Trefl Gdańsk mierzył się z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Oba zespoły zaprezentowały wysoki poziom gry i dobrą formę. Rywalizacja ta miała rozstrzygnąć kto zajmie ostatnie miejsce w półfinale. Ostatecznie po ponad dwugodzinnym boju ze zwycięstwa cieszyli się młodzi siatkarze z Gdańska.

Gdańskie Lwy lepiej czytały grę na siatce i zdobyły 14 punktów blokiem, natomiast w ofensywie siatkarze utrzymali 40% skuteczności. Natomiast podopieczni Dariusza Luksa 11 razy zatrzymali rywali, ale zdecydowanie lepiej prezentowała się ich skuteczność w ataku – mecz zakończyli z 46%. W szeregach jastrzębian dobrze zaprezentowali  się Wojciech Dudzik Mateusz Jańczyk, którzy zdobyli po 14 punktów dla drużyny. Natomiast w szeregach Gdańskich Lwów motorem napędowym był Ryszard Sałata. Przyjmujący zdobył 16 „oczek”, a zagrywkę rywali przyjmował 29 razy i utrzymał wskaźnik pozytywnego przyjęcia na poziomie 66%.

Gdańszczanie do półfinałów wychodzą z pierwszego miejsca grupy B. Natomiast AT Jastrzębski Węgiel zagra o miejsce 5.

MVP: Ryszard Sałata

Trefl Gdańsk – AT Jastrzębski Węgiel 3:2
(27:25, 18:25, 25:23, 18:25, 15:12)

Trefl Gdańsk: Więcławski (9), Kapuściński (1), Galiński (5), Potempa (7), Sałata (16), Rodek (7), Woźny (libero) oraz Krupa (libero), Matusiak (2), Potrykus (11), Juszczyk (2), Rigga, Falkowski, Kiciński (9)
AT Jastrzębski Węgiel: Pilarz (1), Cieślik (11), Dudzik (14), Kisielewicz (11), Jańczyk (14), Gajek (5), Popiwczak (libero) oraz Jurczyk (libero), Kucharczyk (7), Maćkowiak (1), Jastrzębski (5)

W rywalizacji półfinałowej Enea Energetyk Poznań zmierzy się z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, a KS Metro Family Warszawa rywalizować będzie z Treflem Gdańsk. Mecze półfinałowe zostaną rozegrane 8 marca o 16:00 i o 18:30. Jednak zanim do walki przystąpi najlepsza czwórka to o 10:00 TAURON Gwardia Wrocław zagra z Lechią Tomaszów Mazowiecki o miejsce 7., a o 12:30 na boisku zamelduje się AT Jastrzębski Węgiel i SMS Sparta AGH Kraków, które rywalizować będą o 5. lokatę.