Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Znamy gospodarzy VNL 2022, nie ma wśród nich polskich miast

Znamy gospodarzy VNL 2022, nie ma wśród nich polskich miast

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już w maju przyszłego roku 16 najlepszych zespołów męskich i tyle samo żeńskich rozpocznie walkę o koronę Siatkarskiej Ligi Narodów na boiskach Europy, Azji i obu Ameryk. VNL powraca w 2022 roku w ogłoszonym już w sierpniu formacie, w którym w rundach wstępnych drużyny rywalizują w grupach po 8 zespołów. Nie znamy jeszcze organizatorów turniejów finałowych.

Fakt, iż nie ma wśród organizatorów miast z Polski, a jeden z turniejów odbędzie się na Filipinach (m. in.  z udziałem Polek) na pewno dziwi. To pierwsza taka sytuacja od bardzo dawna, nie licząc roku 2021, gdzie cała VNL odbyła się w Rimini. W przyszłorocznych rozgrywkach weźmie udział po 16 drużyn. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni zmagań rozegra dwanaście spotkań. Mini-turnieje męskie oraz żeńskie odbywać się będą naprzemiennie.Jak co roku jako pierwsze do rywalizacji ruszą panie. Potrwa ona od 31 maja do 17 lipca. Polskie siatkarki wystartują w imprezach w USA, Filipinach oraz w Rosji. Tydzień później grę rozpoczną panowie (7 czerwca – 24 lipca), którzy w rundzie zasadniczej wystąpią w turniejach w Kanadzie, Bułgarii oraz Rosji.

Poniżej grafika z harmonogramem turniejów:

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl, volleyballworld.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę