Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy komplet par w Turnieju Gwiazd Plaży Gotyku 2020

Znamy komplet par w Turnieju Gwiazd Plaży Gotyku 2020

fot. Mateusz 'Tweester' Schalau

Tegoroczne główne wydarzenie Plaży Gotyku w Toruniu to Turniej Gwiazd. Towarzyskie rozgrywki, do których zaproszono najlepsze i bardzo ciekawe duety toczyć się będą w sobotę i niedzielę. Wyselekcjonowane grono uczestników zapewni nie tylko wysoki poziom sportowy, ale również przyniesie dużo dobrej zabawy, przybyłym na Rynek Nowomiejski kibicom.

Turniej jest rozgrywany przy udziale publiczności, choć liczba osób przebywających w tym samym czasie na stadionie jest ograniczona. Wszystko to spowodowane jest obostrzeniami w pandemii koronawirusa. Gotyckie wydarzenie jest jednym z niewielu imprez sportowych w ostatnim czasie.Do tegorocznego Turnieju Gwiazd zaproszono 16 duetów – osiem męskich i osiem kobiecych. Do Torunia przyjedzie sześć par kadrowych, m.in. dwie, które ze względu na kontuzje nie miały szansy gry w ubiegłorocznych finałach mistrzostw Polski. Mowa tu o Bartoszu Łosiaku i Piotrze Kantorze oraz Kindze Wojtasik i Katarzynie Kociołek. Wtedy obie pary były wśród faworytów do końcowego triumfu. Nie inaczej jest w tym roku.

W zmaganiach na Rynku Nowomiejskim wezmą udział również dwie pary zagraniczne. W rywalizacji siatkarek oglądać będzie można Czeszki Michaelę Kubickovą i Michalę Kvapilovą, natomiast w turnieju siatkarzy wystąpią Austriacy Felix Friedl i Maximilian Trummer.

Wcześniej zaprezentowano również krajowy duet Michał Kądzioła/Marcin Ociepski, który rok temu zdobył w Toruniu brązowe medale mistrzostw Polski. W starciu o ten krążek pokonali oni team Roman Andrys/Adam Andrys. Tę dwójkę również będzie można oglądać w tym roku w Toruniu. Stawkę męskich duetów zamkną Jarosław Lech i Michał Korycki. Lech to triumfator Plaży Gotyku z 2018 roku. Na pierwszym stopniu podium stanął wtedy z Marcinem Ociepskim.

Jeśli chodzi o duety kobiece, w Plaży Gotyku nie może zabraknąć dwóch najbardziej doświadczonych obecnie zawodniczek na arenie krajowej. Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska swoje doświadczenie fantastycznie wykorzystują w grze, cały czas grają na bardzo wysokim poziomie i mogą być przykładem dla wielu młodych adeptek siatkówki plażowej. Dwie kolejne pary, które wystąpią przed toruńską publicznością to Dorota Strąg/Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Lipska/Agnieszka Adamek. W Plaży Gotyku oglądać można było już też duet Aleksandra Zdon / Paulina Biranowska. Nie zabraknie go również i tym razem.

Uczestnicy Turnieju Gwiazd kobiet i mężczyzn – Plaża Gotyku Toruń 2020:
Mężczyźni:
Daniel Pliński/Marcin Wika
Felix Friedl/Maximilian Trummer
Marcin Ociepski/Michał Kądziola
Jarosław Lech/Michał Korycki
Roman Andrys/Adam Andrys
Piotr Kantor/Bartosz Łosiak
Michał Bryl/Mikołaj Miszczuk
Maciej Rudol/Miłosz Kruk

Kobiety:
Katarzyna Kociołek/Kinga Wojtasik
Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska
Agata Ceynova/Marta Łodej
Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz
Dorota Strąg/Jagoda Gruszczyńska
Aleksandra Lipska/Agnieszka Adamek
Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska
Michaela Kubickova/Michala Kvapilova

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved