Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy kalendarz turniejów i kwalifikacji olimpijskich w siatkówce plażowej

Znamy kalendarz turniejów i kwalifikacji olimpijskich w siatkówce plażowej

fot. Michał Szymański

FIVB ogłosiło kalendarz siatkówki plażowej na 2021 rok. Znajdzie się w nim osiem czterogwiazdkowych turniejów, dziewięć zawodów 1 i 2-gwiazdkowych, finały World Tour i mistrzostwa świata U-19. Sezon 2021, który już się rozpoczął wraz z Katar Cup 2021 w Doha, będzie pełen ekscytujących wydarzeń łącznie z rywalizacją najlepszych o miejsca na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Sześć z ośmiu zaplanowanych czterogwiazdkowych wydarzeń zapewni punkty w rankingu olimpijskim, w tym trwający czterogwiazdkowy turniej w Doha, trzy równoległe turnieje w Cancun w Meksyku od 16 kwietnia do 2 maja, w Soczi w Rosji w dniu 26-30 maja i w Ostrawie w Czechach w dniach 2-6 czerwca. Ranking olimpijski zostanie oficjalnie opublikowany 14 czerwca, aby wyłonić 15 najwyżej sklasyfikowanych drużyn według płci. Te drużyny wywalczą miejsca na igrzyskach, z zachowaniem maksymalnej liczby dwóch miejsc na Narodowy Komitet Olimpijski.Siatkarze plażowi będą mieli również ostatnią szansę, aby się sprawdzić podczas nieolimpijskiej czterogwiazdkowej imprezy kwalifikacyjnej, która odbędzie się w Gstaad w Szwajcarii w dniach 6-11 lipca.

Chociaż lista rankingowa olimpijska zostanie opublikowana 14 czerwca, ostatnie miejsca przewidziane dla kontynentów będzie można zdobyć od 21 do 27 czerwca podczas pięciu finałów Pucharu Kontynentalnego. Finały europejskie odbędą się w Hadze w dniach 23-26 czerwca.

Po Tokio 2020, najlepsze drużyny siatkówki plażowej ponownie spotkają się we Włoszech na finałach World Tour w dniach 8-12 września 2021 roku.

Ponadto mistrzostwa świata U-19 odbędą się w dniach 14-19 września w Roi Et w Tajlandii. Organizatora mistrzostw świata U-21 FIVB zdecyduje w późniejszym terminie.

 

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę