Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Znamy gospodarzy młodzieżowych ME. Wśród nich Polska

Znamy gospodarzy młodzieżowych ME. Wśród nich Polska

fot. CEV

W tym roku o mistrzostwo Europy powalczą wszystkie cztery grupy wiekowe młodzieżowych kadr. Europejska konfederacja potwierdziła kraje, które będą gościć rundy finałowe tych turniejów. Wśród nich jest Polska, wybrana na gospodarza mistrzostw Europy panów do lat 22. 

Zanim jednak rozpoczną się rundy finałowe, poszczególne zespoły będą musiały walczyć o awans do tej najważniejszej rundy. W pierwszej kolejności o kwalifikację będą walczyć chłopcy do lat 20 oraz dziewczyny do lat 19. Już w najbliższy czwartek rozpocznie się pierwsza faza w obu przypadkach. Najlepsza 12 kadr panów U-20 o medale powalczy we włoskich Messina i Reggio Calabria pod koniec września. Jednym z faworytów jest reprezentacja Polski, a także Rosjanie, którzy wygrali trzy z ostatnich pięciu turniejów w tej kategorii wiekowej. Rosjanki także typowane są do grona faworytów mistrzostw Europy U-19, których runda finałowa odbędzie w Macedonii Północnej.Po raz pierwszy odbędą się za to mistrzostwa Europy do lat 21 kobiet i do lat 22 u mężczyzn. Taką decyzję niedawno podjęło CEV.  Turniej kwalifikacyjny dla obu rywalizacji odbędzie się w drugiej połowie maja. Nie ogłoszono jeszcze miast gospodarzy najważniejszych spotkań, w nich udział zapewniony ma gospodarz i 7 najlepszych reprezentacji kwalifikacje. Panie o medale będą walczyć we Włoszech, panowie natomiast w Polsce.

12 kadr narodowych weźmie udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy dziewcząt i chłopców do lat 17. Kluczowe spotkania dziewcząt odbędą się w Czechach, natomiast chłopcy o medale będą walczyć w Albanii.

źródło: CEV, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę