Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Znamy dokładny terminarz kwalifikacji olimpijskich siatkarzy

Znamy dokładny terminarz kwalifikacji olimpijskich siatkarzy

Znamy już terminarz meczów kwalifikacji olimpijskich siatkarzy. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w dniach 30 września – 8 października, a nasza reprezentacja zagra w grupie C, która rywalizować będzie w Chinach. 

Kwalifikacje olimpijskie rozstrzygną się w trzech grupach po osiem zespołów. Grupy utworzyły 24 najlepsze zespoły ze światowego rankingu FIVB. Oczywiście nie zabrakło w nim Polaków, którzy są liderami tego zestawienia. Z każdej grupy dwie najlepsze drużyny uzyskają awans do igrzysk olimpijskich.Polacy zagrają w grupie C w Chinach. Ich rywalami, poza gospodarzami, będą Argentyńczycy, Holendrzy, Kanadyjczycy, Meksykanie, Belgowie oraz Bułgarzy. Biało-Czerwoni wszystkie mecze, poza ostatnim, rozegrają o godzinie 10 czasu polskiego. Ich pierwszym rywalem będzie Belgia. Na zakończenie zmagań zmierzą się z reprezentacją gospodarzy.

Terminarz grupy C kwalifikacji olimpijskich siatkarzy:

30 września, sobota
Polska – Belgia (godz. 10:00)

1 października, niedziela
Polska – Bułgaria (10:00)

3 października, wtorek
Polska – Kanada (10:00)

4 października, środa
Polska – Meksyk (10:00)

6 października, piątek
Polska – Argentyna (10:00)

7 października, sobota
Polska – Holandia (10:00)

8 października, niedziela
Chiny – Polska (13:30)

Wciąż czekamy jeszcze na dokładny terminarz kwalifikacji naszych siatkarek. Turniej kwalifikacyjny grupy C, w którym weźmie udział nasza żeńska reprezentacja, odbędzie się w Łodzi w dniach 16-24 września. Polki będą zmagać się z reprezentacjami Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Tajlandii, Słowenii, Korei Południowej i Kolumbii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę