Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Znamy daty młodzieżowych ME w siatkówce plażowej

Znamy daty młodzieżowych ME w siatkówce plażowej

fot. FIVB

Po wyznaczeniu gospodarzy poszczególnych turniejów, CEV określił terminy przyszłorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.  Program kontynentalnych mistrzostw w 2021 roku otworzy #EuroBeachVolleyU22.

Turniej odbędzie się w Baden, w Austrii w dniach 13-16 maja. – Cieszymy się z możliwości goszczenia kolejna edycja mistrzostw Europy U22 i ponowne pokazanie, że Austria jest zaangażowana w organizację imprez na wysokim poziomie – podkreślił prezes Austriackiej Federacji Piłki Siatkowej (ÖVV) Gernot Leitner.To już tradycja, że ​​Baden regularnie gości mistrzostwa Europy i jako federacja jesteśmy dumni z posiadania tak zaangażowanych organizatorów, jak Baden Beachvolleyball Club i Vision05. Kategoria U22 to ostatnia kategoria wiekowa przed poziomem profesjonalnym i spodziewamy się zobaczyć siatkówkę plażową na wysokim poziomie zarówno w zawodach mężczyzn, jak i kobiet – dodał Leitner.

Turecki Izmir przywita kolejny turniej, organizując w 2021 roku #EuroBeachVolleyU20 od 8 do 11 lipca. – Z dużą liczbą młodych mieszkańców Izmir jest bardzo obiecującym i idealnym miastem do organizacji imprez sportowych – stwierdził wiceprezes Tureckiej Federacji Piłki Siatkowej Alper Sedat Aslandas. – W 2020 roku byliśmy już gospodarzami dwóch mistrzostw Europy, które zakończyły się dużym sukcesem i cieszymy się, że w przyszłym roku odbędzie się więcej takich imprez, zawsze w ścisłej zgodności z regulacjami przeciw covidowymi. Wydarzenie ma się odbyć na początku lipca 2021 roku i już się do niego przygotowujemy.

Zawody do lat 18 odbędą się od 2 do 5 września 2021 w miejscowości Koper w Słowenii. – Bardzo się cieszymy, że OZS [Słoweńska Federacja Siatkówki – przy. red.] dostrzegł potencjał miasta Koper jako doskonałego miejsca na organizację tego wydarzenia i możliwość wsparcia osób zaangażowanych w organizację – powiedział burmistrz miasta Koper Aleš Bržan.

źródło: cev.eu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved