Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cztery lata sukcesów Bartosza Kurka w Japonii

Cztery lata sukcesów Bartosza Kurka w Japonii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ostatnie cztery sezony Bartosz Kurek spędził w lidze japońskiej. Kapitan reprezentacji Polski był zawodnikiem Wolfdogs Nagoya. Atakujący był w Japonii niezwykle szanowany, świadczy o tym chociażby fakt, w jaki sposób został pożegnany przez klub. Lata gry w V-League przyniosły mu wiele sukcesów, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. O ich podsumowanie pokusił się na swoim profilu na X Jakub Balcerzak. 

Bartosz Kurek jak doskonale wiemy pożegnał się z Wolfdogs Nagoya po czterech sezonach. Polski atakujący postanowił wrócić do PlusLigi. Ostatnie lata były udane dla Kurka zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

PASMO SUKCESÓW

Jak wyliczył Jakub Balcerzak Kurek rozegrał w Japonii 155 meczów, w których zdobył blisko 3700 punktów.  Z Wolfdogs Nagoya Bartosz Kurek wywalczył złoty, srebrny i brązowy medal mistrzostw Japonii. Ma na swoim koncie także zwycięstwo i drugie miejsce w Pucharze Cesarza oraz wygrany turniej Kurowashiki. Wielokrotnie został także wyróżniony indywidualnie, zarówno w V-league, jak i Pucharze Cesarza i Turnieju Kurowashiki.

W 2022 roku Kurek jako pierwszy obcokrajowiec w historii został wybrany do corocznego meczu gwiazd. Został nawet wybrany MVP tego wydarzenia. Kurek był jednym z nielicznych obcokrajowców w V-league, który pełnił rolę kapitana zespołu.

 

PODZIĘKOWANIA OD KAPITANA – ” TO BYŁY NIESAMOWITE LATA”

Przed wylotem do Polski Bartosz Kurek skierował w stronę kibiców słowa podziękowania.  –  To ostatnia wiadomość moja do was. Moje cztery lata w Wolfdogs Nagoya były naprawdę niesamowite. Chcę podziękować za nieustające wsparcie, jakie od was otrzymywałem.  Jestem dumny, że przez tak długi czas mogłem być członkiem Wolfdogs Nagoya.  Mam nadzieję, że po moim odejściu nadal będziecie wspierać Wolfdogs Nagoya, tak jak ja. 

 

 

 

źródło: Platforma X - Wolfdogs Nagoya, Platforma X Jakub Balcerzak

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved