Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiana na stanowisku drugiego trenera Gwardii Wrocław

Zmiana na stanowisku drugiego trenera Gwardii Wrocław

fot. Klaudia Piwowarczyk

Wojciech Kurczyński został nowym asystentem pierwszego trenera Chemeko-System Gwardii Wrocław Rainera Vassiljeva. To człowiek związany z Wrocławiem. Zarząd  klubu jest przekonany, że okaże się cennym wzmocnieniem sztabu szkoleniowego i  pomoże osiągnąć cele stawiane przed zespołem. 

Kurczyński przez wiele lat był związany z zespołem #VolleyWrocław. W 2008 roku rozpoczął pracę z młodzieżą. Przez kolejne lata przechodził przez następne szczeble trenerskiej kariery.  W latach 2013-2016 pełnił funkcję statystyka zespołu. Kolejne trzy sezony spędził na  stanowisku drugiego trenera, zaś w sezonie 2019/2020 – po zastąpieniu Marka Solarewicza –  był pierwszym szkoleniowcem drużyny #VolleyWrocław.– Przede wszystkim bardzo cieszę się, że ze strony klubu pojawiła się propozycja współpracy.  W ostatnim czasie koncentrowałem się głównie na własnym rozwoju trenerskim. Odbyłem  kilka stażów w Polsce i za granicą. Uważam, że najlepszą nauką jest praktyka i to mi  zaoferowała Gwardia Wrocław. Chcę się dalej rozwijać, a przede wszystkim pomóc  ambitnemu klubowi z mojego miasta. Dopóki będę na miejscu zrobię wszystko, żeby trenerowi  Rainerowi Vassiljevo’wi pracowało się efektywniej, a siatkarzom łatwiej wygrywało  nadchodzące spotkania – mówi Wojciech Kurczyński, nowy asystent Rainera Vassiljeva. 

Estoński szkoleniowiec nie ukrywa, że cieszy się na współpracę z trenerem Kurczyńskim. –  Wojtek to człowiek z Wrocławia, który ma w sobie dużą motywację. Rozmawialiśmy o mojej  wizji kooperacji z asystentem. Nasze wizje siatkówki są bardzo podobne. Wojtek ma spore  doświadczenie, które może nam pomóc i jestem szczęśliwy, że będziemy współpracować. To  kolejny ruch, który pokazuje, że jesteśmy profesjonalnym klubem – podkreśla Vassiljev.

Prezes klubu, Łukasz Tobys, zaznacza, że Kurczyński to trener, który mierzy wysoko. –Wojtek to człowiek, który ma wysokie aspiracje. Dołącza do nas, ale zdajemy sobie sprawę, że  w przyszłości mogą się po niego zgłosić inne kluby, które będą go widziały w roli pierwszego  trenera zaznacza.

Tobys podkreśla, że chciałby podziękować za współpracę dotychczasowemu II trenerowi –  Pawłowi Siezieniewskiemu. – Paweł włożył kawał serducha w rozwój klubu, jak i akademii.  Co do nawiązania współpracy z trenerem Wojtkiem Kurczyńskim… można powiedzieć, że  nasze drogi w końcu się przecięły, bo podchody do pracy przy jednym zespole mamy już od  kilku lat. Cieszę się, że Wojtek dołącza do naszej drużyny w tym momencie, na pewno wniesie  sporo cennych uwag i spostrzeżeń. Podczas spotkania z naszym sztabem trenerskim, na czele z  trenerem Rainerem Vassilijevem było widać, że wyznają podobną filozofię i szkołę siatkarską.  To będzie dobre trio i liczę na to, że Wojtek pozostanie z nami na dłużej. Zdaję sobie  oczywiście sprawę, że podczas okienka transferowego Wojtek może dostać propozycje objęcia  innej drużyny w roli pierwszego szkoleniowca, natomiast może jego nowa przygoda w męskiej  siatkówce okaże się jego powołaniem? Wojtku, witaj w drużynie! – zaznacza Łukasz Tobys.

– Paweł włożył ogromną ilość serca i wysiłku w odbudowę „nowej” Gwardii. Wspierał nas  swoim doświadczeniem i obyciem w środowisku siatkarskim. Był również starszym kolegą na  treningach dla naszych zawodników, czy inspiracją dla młodych adeptów z akademii. Niestety nasze drogi obecnie musiały się rozejść, dlatego nie żegnamy się, lecz mówimy sobie do  zobaczenia – dodaje właściciel klubu Kajetan Maćkowiak.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę