Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł legendarny czeski siatkarz

Zmarł legendarny czeski siatkarz

W wieku 82 lat zmarł były reprezentant Czech Zdenek Groessl, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii swojego kraju, mistrz świata, wicemistrz Europy i brązowy medalista olimpijski. Wieloletni zawodnik klubu PVK Olymp Praga, działacz Czechosłowackiego i Czeskiego Związku Piłki Siatkowej.

Informację o śmierci jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zawodników w historii czeskiej siatkówki przekazał za pośrednictwem swojej strony internetowej klub PVK Olymp Praga. Zdenek Groessl reprezentował barwy tego zespołu przez 14 lat. Spędził w nim swoją całą zawodową karierę, a po jej zakończeniu pracował również jako trener. Z praską drużyną sięgnął wielokrotnie po medale mistrzostw Czechosłowacji, w tym dwukrotnie po złoto. Będąc jej szkoleniowcem pracował zarówno z pierwszą kadrą seniorów, jak i juniorów oraz drużyną kobiet.

Na swoim koncie Groessl miał również  wiele sukcesów odniesionych z reprezentacją swojego kraju.  W 1965 roku zajął z nią 3. miejsce w rozgrywanym w Polsce Pucharze Świata. Rok później wywalczył mistrzostwo świata, a w 1968 roku podczas igrzysk olimpijskich w Meksyku brązowy medal. Dwukrotnie stawał też na drugim stopniu podium czempionatu Starego Kontynentu – w 1967 roku w Turcji oraz w 1971 roku we Włoszech. Przez 9 lat reprezentacyjnej kariery wystąpił w blisko 260 spotkaniach.

źródło: inf. własna, pvk-olymp.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved