Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Złoty set i Puchar CEV siatkarzy dla Valsa Group Modena

Złoty set i Puchar CEV siatkarzy dla Valsa Group Modena

Knack Roselare nie wykorzystał szansy na zwycięstwo w Pucharze CEV. W meczu rewanżowym przed własną publicznością w finale przegrał 0:3 z Valsa Group Modena. W efekcie o sukcesie jednej z drużyn musiał zadecydować złoty set. W nim lepiej zaprezentowali się goście, którzy w ten sposób wygrali zmagania w Pucharze CEV.

W mecz lepiej weszli goście, którzy po asie serwisowym Giovanniego Sanguinettiego odskoczyli od rywali na 6:4. Udaną kontrę dołożył Adis Lagumdzija, a strata Knack robiła się coraz większa (8:5). Obie drużyny seriami punktowały przy zagrywkach Pablo Koukartseva i Earvina N’Gapetha, ale wciąż na prowadzeniu była ekipa z Modeny (15:12). Po zbiciu Dragana Stankovicia prowadziła już 19:15, ale po kontrze Koukartseva zespół z Roselare wrócił do gry. Ostatecznie o losach premierowej odsłony zadecydowała batalia na przewagi. W niej przy zagrywce Sanguinettiego przyjezdni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (27:25).

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze, którzy po kontrze Matthijsa Verhannemana wypracowali sobie niewielką przewagę (5:3). Rywale szybko ją zniwelowali, a seria asów serwisowych Lagumdziji spowodowała, że to oni doszli do głosu (12:8). Po błędach belgijskiej ekipy prowadzili już 15:10, lecz dzięki blokowi odrobiła ona część strat (17:15). Na więcej rywale jej nie pozwolili. W końcówce duet Lagumdzija/N’Gapeth poprowadził ich do wygranej 25:22.

W trzecią odsłonę lepiej weszli gospodarze, którzy po zbiciu Verhannemana objęli prowadzenie 5:1, ale zespół z Modeny szybko poderwał się do walki, a po kontrze Stankovicia wrócił do gry (7:7). W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów. Dopiero po zbiciu Lorenzo Sali szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę przyjezdnych (19:17). Udane akcje dokładał Lagumdzija, ale przy zagrywce Rune Fastelanda Knack zerwał się jeszcze do walki. Pogoń okazała się zbyt późna, a Earvin N’Gapeth dał zwycięstwo Valsa Group (25:23).

O losach rywalizacji musiał więc zadecydować złoty set. W nim początkowo walka toczyła się cios za cios, ale za sprawą Lagumdziji inicjatywę ponownie przejęli goście. W bloku pokazał się Tommaso Rinaldi, a Valsa Group była coraz bliżej wygranej (10:6). Zadanie ułatwiali jej rywale, którzy popełniali błędy, a Lagumdzija poprowadził włoską ekipę do triumfu w Pucharze CEV (15:9).

Knack Roselare – Valsa Group Modena 0:3
(25:27, 22:25, 23:25)
Złoty set: 9:15

Knack: D’Hulst, Koukartsev (21), Fasteland (3), Tammearu (10), Ver Hanneman (12), Collman (7), Deroey (libero) oraz Depovere, Rotty (2) i Ahyi (1)
 Valsa: N’Gapeth (13), Stanković (9), Lagumdzija (25), Rinaldi (13), Rezende (2), Sanguinetti (7), Rossini (libero) oraz Gollini (libero), Marechal, Sala (1) i Rousseaux