Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Złota LE M: Wystartowały turnieje w dwóch grupach

Złota LE M: Wystartowały turnieje w dwóch grupach

W Złotej Lidze Europy rywalizację rozpoczęły zespoły z grup A i C. Estończycy potrzebowali tylko 75 minut, aby pokonać zespół Hiszpanii. Wynik mógłby wskazywać, że więcej emocji było w meczu Łotwy i Belgii, jednak ci drudzy w wygranych setach byli zdecydowanie lepsi. W grupie C Czesi urwali Turkom seta, a w pozostałych partiach dzielnie walczyli.

W grupie A pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Estonii, która pierwszego dnia pokonała 3:0 zespół narodowy Hiszpanii. Jedynie w pierwszej partii Hiszpanie przekroczyli granicę 20 punktów, przed większą część seta minimalnie prowadzili, ale rywale w najważniejszym momencie wrzucili piąty bieg.

W pozostałych dwóch setach przewaga Estończyków była niepodważalna. 17 „oczek” dla estońskiej ekipy wywalczył Renee Teppan, 14 dołożył Albert Hurt. W zespole hiszpańskim próbował poderwać do walki Victor Rodriguez Perez, zdobywca 12 punktów.

Estonia – Hiszpania 3:0
(25:23, 25:16, 25:18)

W drugim spotkaniu tej grupy Belgowie pokonali zespół narodowy Łotwy, chociaż w pierwszym secie rywale sprawili niespodziankę, wygrywając do 19. W pozostałych trzech partiach belgijski zespół dominował w każdym elemencie, deklasując swoich rywali chociażby w bloku (11 do 4). Dla Belgów 20 punktów zdobył Sam Deroo, 14 dołożył Jolan Cox, zaś 12 – Tomas Rousseaux. Wśród Łotyszy wyróżniał się Kristaps Smits, który wywalczył 17 „oczek”.

Łotwa – Belgia 1:3
(25:19, 16:25, 14:25, 21:25)

W grupie C odbyło się dziś tylko jedno spotkanie pomiędzy reprezentacjami Czech i Turcji. Obie ekipy zaprezentowały podobny poziom w przyjęciu (po 49% skuteczności), jednak Turcy lepiej wyprowadzali atak oraz stawiali szczelniejszy blok (13 do 7). Zdecydowanym liderem tureckiego zespoły był Adis Lagumdzija, który wywalczył 25 punktów. Z kolei Czesi mogli liczyć na Jana Hadrvę, zdobywcę 24 „oczek”.

Czechy – Turcja 1:3
(19:25, 25:22, 21:25, 21:25)