Strona Główna > Aktualności > Złota LE M: Pewne triumfy Turków i Estończyków

Złota LE M: Pewne triumfy Turków i Estończyków

W niedzielę rozegrano dwa spotkania Złotej Ligi Europejskiej. Oba zakończyły się w trzech, dość szybkich setach. Reprezentacja Turcji nie dała zbyt wielu szans Portugalczykom, natomiast estońska kadra bez straty seta pokonała Belgów. Na uwagę zasługuje występ nominalnego środkowego bloku. Timo Tammemaa zagrał na pozycji atakującego i w dwóch setach wywalczył 11 oczek.

Grupa A:

Zaledwie 76 minut trwało starcie reprezentacji Turcji z Portugalią. Najbardziej wyrównana była premierowa odsłona, ale cały czas delikatne prowadzenie było po stronie podopiecznych Nedima Ozbeya. To oni wygrali premierową odsłonę 25:22, a w kolejnych po prostu poszli za ciosem. W dwóch następnych setach Turcy nie pozwolili rywalom z Portugalii zbliżyć się do granicy 20 oczek i z kompletem zwycięstw są liderami grupy A.

Ekipa znad Bosforu dominowała głównie w ofensywie, skończyła aż 66% swoich ataków. Liderem był nie kto inny, jak Adis Lagumdzija. Atakujący zapisał na swoim koncie 14 oczek. Skończył 11 z 15 posłanych do niego piłek, co dało mu imponującą, 73% skuteczność. Do tego dołożył 3 punktowe bloki. Lagumdzije wspierał Yigit Gulmezoglu, który mógł pochwalić się 11 oczkami.

Po portugalskiej stronie siatki żaden z zawodników nie wywalczył dwucyfrowego wyniku punktowego. Najbliżej tego był Lourenco Martins, zdobywca 9 oczek. Coraz więcej czasu na boisku spędza za to Miguel Tavares. Rozgrywający Aluronu CMC Warty Zawiercie zdobył 1 punkt.

Turcja – Portugalia 3:0
(25:22, 25:25, 25:18)

Turcja: Savas (4), Gulmezoglu (11), Eksi (2), Lagumdzija A. (14), Bayram (6), Bulbul (9), Done (libero) oraz Lagumdzija M. (3), Gunes i Aydin
Portugalia: Sinfronio (6), Cveticanin (6), Marques (5), Da Silva, Ferreira M. (6), Martins (9), Casas (libero) oraz Ferreira A. (4), Cunha (2), Tavares (1) i Santos

Dość jednostronne spotkanie rozegrali także Belgowie z Estonią. Podopieczni Fabio Soliego co prawda wyraźnie wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych reprezentacja Belgii postawiła już trudniejsze warunki. Nie jednak na tyle, aby zagrozić wyraźnie lepiej dysponowanym Estończykom.

To oni lepiej spisali się w ataku, a po przekątnej z rozgrywającym zagrał nominalny środkowy – Timo Tammemaa. Były gracz Asseco Resovii zanotował na swoim koncie 11 oczek i razem z Martem Tammearu był najlepiej punktującym gracze po estońskiej stronie siatki, choć Tammemaa rozegrał jedynie dwa sety. Ekipie prowadzonej przez Emanuele Zaniniego nie pomogło 19 punktów Ferre Reggersa.

Belgia – Estonia 0:3
(17:25, 22:25, 21:25)

Belgia: Val Elsen (1), Desmet (10), Van Hoyweghen (1), Rotty (1), Thys (5), Reggers (19), Perin (libero) oraz Kindt (2), LEcat, Peters (3) i Mc Cluskey
Estonia: Treial (6), Tammerau (11), Viiber (4), Tammemaa (11), Saaremaa (5), Kaibald (10), Maar (libero) oraz Hurt (1), Eerma, Varblane i Uuskari (2)