Strona Główna > Aktualności > Złota LE M, gr. B: Seria Ukraińców trwa, Belgowie lepsi od Macedończyków

Złota LE M, gr. B: Seria Ukraińców trwa, Belgowie lepsi od Macedończyków

Belgowie we własnej hali zrewanżowali się Macedończykom za porażkę 1:3 w drugiej kolejce. We własnej hali podopieczni trenera Zaniniego wygrali bez straty seta. W niedzielę rozegrany został drugi mecz tej grupy – Ukraińcy ponownie 3:0 wygrali z Chorwatami.

Chociaż spotkanie Belgii z Macedonią zamknęło się w trzech setach, gospodarzom zwycięstwo nie przyszło łatwo. Każdy z trzech setów był niezwykle zacięty a dwa kończyły się dopiero po walce na przewagi. W inauguracyjnej partii szybko prowadzenie zbudowali Macedończycy, ale gospodarze stopniowo niwelowali dystans i po wydłużonej grze na przewagi wygrali 27:25. W drugiej odsłonie od początku trwała zacięta walka. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. W końcówce sytuację kontrolowali Belgowie, wygrywając do 23.

W ostatnim secie od początku to Macedończycy musieli gonić wynik. Belgowie nie potrafili zbudować wyraźnej przewagi, nie brakowało ciekawych akcji. W końcówce inicjatywę zaczęli przejmować Macedończycy, mieli nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Szybko ze swojej okazji skorzystali natomiast Belgowie. Ofensywa gospodarzy opierała się na duecie Mathijs Desmet i Jolan Cox. Pierwszy z siatkarzy zdobył 21 punktów (72% skuteczności w ataku), zaś drugi 20 (62% skuteczności). Po stronie Macedończyków liderem był zdobywca 17 punktów Nikola Gjorgiew.

Belgia – Macedonia 3:0
(27:25, 25:23, 26:24)

Niedzielne spotkanie pomiędzy Chorwatami a Ukraińcami od początku toczyło się po myśli tych drugich. Od pierwszych akcji reprezentanci Ukrainy dyktowali warunki. Choć rywale starali się nie odpuszczać, dystans pozostawał wyraźny i inauguracyjną partię gospodarze przegrali do 17. Druga odsłona miała podobny przebieg. Ukraińcy szybko zbudowali przewagę a w dalszej części seta skupiali się na jej utrzymaniu. Tę odsłonę przyjezdni wygrali do 21.

W trzecim secie ponownie podopieczni trenera Krastinsa szybko odskoczyli na cztery punkty, jednak tym razem Chorwaci dogonili ich, doprowadzając do remisu 8:8. W dalszej fazie seta trwała walka punkt za punkt, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. W końcówce ponownie do głosu skutecznie doszli Ukraińcy i wygrali do 22. W szeregach gości liderem był Ivan Zeljković, który zdobył 12 punktów z czego 7 w ostatnim secie. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Wasyl Tupczij (15 punktów, 68% skuteczności w ataku).

Chorwacja – Ukraina 0:3
(17:25, 21:25, 22:25)