Strona Główna > Aktualności > Złota LE M, gr. B: Chorwaci powalczyli z Belgami, jednostronny pojedynek w Łodzi

W łódzkiej Sport Arenie swoje mecze Ligi Europejskiej rozgrywają Ukraińcy. Podopieczni trenera Krastinsa nie dali szans Macedończykom, pokonując ich w trzech setach. Nieco ciekawiej było w Kortrijk, gdzie Belgowie wygrali z Chorwatami 3:1.

Ukraińcy przez cały mecz kontrolowali przebieg gry. Od początku budowali przewagę i utrzymywali ją aż do końca. Dwa pierwsze sety dłuższymi fragmentami były wyrównane, jednak za każdym razem kończyły się po myśli podopiecznych trenera Krastinsa. Dopiero w trzecim secie siatkarze z Ukrainy na dobre zdominowali grę i wygrali do 11.

Witalij Szczytkow starał się równomiernie posyłać piłki do swoich kolegów. Najwięcej szans do ataku dostał Ilja Kowalow, który zdobył 14 punktów. 13 dołożył Dmytro Teryomenko a o jeden punkt mniej – Oleg Płotnicki. Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowali Nikola Gjorgiew oraz Aleksandar Ljaftow. Obaj siatkarze zdobyli po 12 punktów.

Ukraina – Macedonia 3:0
(25:21, 25:22, 25:11)

Ukraina: Płotnicki (12), teryomenko (13), Demeniuk (9), Tupczij (10), Kowalow (14), Szczytkow (4), Kanaiew (libero) oraz Poluian i Szczurow
Macedonia: Gjorgiew G. (1), Gjorgiew N. (12), Milew (3), Ljaftow (12), Madjunkow (3), Sawowski (4), Angelowski (libero) oraz Despotowski, Iliew i Kostikj

W drugim z meczów grupy B Chorwaci starali się przeciwstawić Belgom. Pierwsza partia była dosyć jednostronna, mimo pościgu w drugiej części tego seta Chorwaci przegrali do 17. W kolejnych odsłonach było znacznie ciekawiej. Dwie kolejne partie rozstrzygały się w końcówkach – drugą wygrali Belgowie do 21 a trzecią Chorwaci do 23. W czwartej partii po wyrównanym początku gospodarze zaczęli budować przewagę. Prowadzili już 21:15, jednak rywale doprowadzili do emocjonującej końcówki. Przyjezdni nie zdołali postawić kropki nad i, przegrywając 23:25.

Liderem gospodarzy był Ferre Reggers, który zdobył 25 punktów. Siatkarz do 21 celnych ataków (60% skuteczności) dołożył asa i 3 bloki.  Po drugiej stronie siatki najczęściej punktowali Iwan Zeljković (15 punktów, 45% skuteczności) oraz Bernard Bakonji (14 punktów, 44 % skuteczności).

Belgia – Chorwacja 3:1
(25:17, 25:21, 23:25, 25:23)

Belgia: Desmet (16), Rotty (14), Thys (4), Mc Cluskey (1), Reggers (25), Fransen (8), Perin (libero) oraz Cox (4), Peeters, Dermaux i Van Hoyweghen
Chorwacja: Nikacević (7), Bakonji, Hazić (14), Mitrasinovi (6), Mihalj (8), Zeljković (15), Busak Vidaković (libero) oraz Visić (1), Kulusić (1) i Cvanciger (9)