Strona Główna > Aktualności > Złota LE M: Czesi z kolejnym zwycięstwem, porażki Hiszpanów i Belgów

Złota LE M: Czesi z kolejnym zwycięstwem, porażki Hiszpanów i Belgów

Nie zwalnia tempa reprezentacja Czech. W swoim trzecim meczu Czesi wygrali pewnie z Łotyszami 3:0 i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Ważne zwycięstwo odnieśli Chorwaci, którzy okazali się lepsi od Hiszpanii. W odwrocie są Belgowie, którzy po porażce z Estonią zajmują przedostatnie miejsce. Póżnym wieczorem w grupie A reprezentacja Turcji pokonała w meczu wyjazdowym Portugalię 3:1.

Grupa A:

Portugalczycy mimo walki nie zdołali pokonać Turków. W pierwszym secie długo gra toczyła się na styku, ale po serii udanych zagrań to siatkarze z Turcji odskoczyli – 15:13, 19:13 i utrzymali się na prowadzeniu do końca. W drugiej odsłonie głównie za sprawą Laurenco Martinsa Portugalczycy wrócili do walki. Mimo roszad w tureckiej ekipie musiała ona uznać wyższość rywali. Podrażnieni takim przebiegiem seta Turcy z wysokiego c weszli w kolejną partię (8:1) i za sprawą dobrej postawy Adisa Lagumdziji nie oddali inicjatywy do końca. Najciekawszy przebieg miał czwarty set. Portugalczycy długo prowadzili, ale w końcówce rywale odrobili straty i po walce na przewagi przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Portugalia – Turcja 1:3
(21:25, 25:21, 17:25, 24:26)

Portugalia: Sinfronio (5), Cveticanin (10), Da Silva Violas (3), Ferreira M. (12), Martins (20), Militao (2), Casas (libero) oraz Ferreira A. (10), Cunha i Tavares
Turcja: Gungor (4), Savas (9), Eksi (4), Gulmezoglu (10), Lagumdzija A. (24), Bulbul (7), Done (libero) oraz Aydin, Lagumdzija M., Gunes (1) i Bayram (10)

Grupa B:

Chorwacja okazała się lepsza od Hiszpanii, wygrała 3:1 z Hiszpanią. Po dwóch pewnie wygranych setach Chorwaci mocno spuścili z tonu. Do głosu doszli ich rywale i wygrali trzecią partię w stosunku 25:14. Na więcej siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego nie było stać. Chorwaci powrócili do swojej dobrej gry zaprezentowanej w dwóch pierwszych partiach i rozstrzygnęli ostatnią część meczu na swoją korzyść. Ich atutami była zagrywka, w tym elemencie zdobyli 5 punktów, Hiszpanie zaledwie 1. Dobrze też zaprezentowali się w bloku (10-4). Liderem Chorwatów był Marko Sedlacek, zdobywca 19 punktów. Dla Hiszpanii 13 punktów zdobył Juan Manuel Gonzalez.

Chorwacja – Hiszpania 3:1
(25:14, 25:18, 14:25, 25:20)

Chorwacja: Nikaćević (7), Bakonji (1), Sedlaćek (19), Sestan (6), Mitraśinović (15), Mihajl (6), Pervan (libero) oraz Visić, Perić, Hanzźić (2), Zeljković (1)
Hiszpania: Ruiz (5), Ramon, Diedhiou (2), Iribarne (11), Gimeno (2), Martin, Larranaga (libero) oraz Colito (9), Gonzalez (13), Lorente (1), Vigil (4), De Amo Fernader-Echevarria

Reprezentacja Czech wygrała trzeci mecz w swojej grupie. Tym razem nasi południowi sąsiedzi dosyć pewnie pokonali ostatnią Łotwę 3:0. Łotysze w żadnym z setów nie postawili swoim przeciwnikom większego oporu, byli gorsi w każdym elemencie siatkówki, popełnili wiele błędów własnych. Łotysze mieli bardzo duży problem z przyjęciem, co przełożyło się na ich bardzo słabą skuteczność w ataku (37%). Z kolei Czesi bezpośrednio z zagrywki zdobyli 7 punktów w tym 6 punktów w tym elemencie zdobył Martin Licek. Najskuteczniejsi w reprezentacji Czech byli: wspomniany Martin Licek oraz Marek Sotola, obaj zapisali na swoje konta po 14 punktów.

Łotwa – Czechy 0:3
(16:25, 15:25, 18:25)

Łotwa: Svans (1), Sauss (1), Skruders, Freimanis (3), Platacs (6), Ozolins (5) Kronbergs (libero) oraz Śmits (6), Petrovs (1), Dardzans (8)
Czechy: Licek (14), Galabov (12), Sotola (14), Janouch, Sedlacek (7), Polak (7), Pfeffer (libero) oraz Bartunek, Indra (1)

Estończycy okazali się lepsi od Belgów, wygrali on to spotkanie w stosunku 3:1. Cały mecz trwał blisko dwie godziny. Dwie pierwsze partie rozgrywane były na przewagi, wygrała je reprezentacja Łotwa. W trzecim lepsi okazali się podopieczni trenera Emanuele Zaniniego. W czwartym secie Łotysze szybko powrócili do swojej dobrej gry i pewnie wygrali ze swoimi rywalami w stosunku 25:13. O zwycięstwie łotwy zadecydowała bardzo dobra gra w bloku, w tym elemencie zdobyli oni 15 punktów, podczas gdy ich rywale zaledwie 4. Liderem reprezentacji Łotwy był Valentin Kordas, zdobywca 19 punktów. Takim samym dorobkiem punktowym mógł pochwalić się Belg Mathijs Desmet. Po tym zwycięstwie Łotwa zajmuje drugie miejsce w swojej grupie i traci do reprezentacji Czech 4 punkty, Belgia jest trzecia z trzema punktami.

Estonia – Belgia 3:1
(29:27, 31:25, 22:25, 25:13)

Estonia: Treial (15), Tammearu (17), Viiber (3), Saaremaa (1), Hurt (11), Kordas (19), Maar (libero) ora Vanker, Naaber (8), Kaibald (5), Uuskari
Belgia: Van Elsen, Desmet (19), Van Hoyweghen, Rotty (14), Thys (8), Dermaux (8), Perin (libero) oraz Peeters, Kindt (2) Mc Cluskey, Reggers (12), Lecat (1) i Dufraing (libero)