Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Zwycięstwa Francuzek i Czeszek

Złota LE K: Zwycięstwa Francuzek i Czeszek

Rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki Złotej Ligi Europejskiej kobiet. Na inaugurację zmagań Rumunki pokonały po tie-breaku reprezentację Ukrainy. W drugim meczu jednak musiały uznać wyższość rywalek. Zwycięstwa na swoim koncie zapisały również siatkarki z Francji oraz Czech.

Grupa A:

W grupie A rywalizacja rozpoczęła się od potyczki Francuzek z Hiszpankami. Pewne zwycięstwo zapisały na swoim koncie Trójkolorowe, które pokonały rywalki bez straty seta. W żadnej z partii nie dały im szans na przejęcie inicjatywy. Podopieczne Emile Rousseaux w inaugurującej odsłonie rozbiły je do 13. W kolejnych dwóch również triumfowały zdecydowanie, do 17 oraz 18. Do zwycięstwa poprowadziła je Lucille Gicqel, która zapisała na swoim koncie 22 oczka. Najlepiej punktującą zawodniczką hiszpańską była z kolei Raquel Montoro, zdobywczyni 14 punktów.

Francja – Hiszpania 3:0
(25:13, 25:17, 25:18)

Dobrze rozgrywki rozpoczęła reprezentacja Czech, która w pierwszym starciu grupy B mierzyła się z Chorwatkami. Podopieczne Ioannisa Athanasopoulosa nie pozwoliły przeciwniczkom na ugranie choćby jednej partii. Co więcej, jedynie w pierwszej odsłonie reprezentantki Chorwacji zdołały przekroczyć granicę 20 oczek, przegrywając 21:25. W dwóch pozostałych setach Czeszki rozbiły je do 16 i 15. Na boisku w szeregach zwycięskiej ekipy wyróżniała się najlepiej punktująca Gabriela Orvosova (16). Po drugiej stronie boiska prym wiodła Mika Grbavica, autorka 11 oczek.

Chorwacja – Czechy 0:3
(21:25, 16:25, 15:25)

W grupie C rozegrane zostały już dwa spotkania. Dwukrotnie mierzyły się ze sobą bowiem Ukrainki oraz Rumunki. Pierwsze starcie było bardziej zacięte i zakończyło się dopiero po tie-breaku. Dwa oczka ostatecznie zapisały na swoim koncie reprezentantki Rumunii.  Duża w tym zasługa Rodicy Buterez, która wywalczyła dla swojej drużyny aż 20 punktów. W drugim meczu tych zespołów lepsze okazały się podopieczne Haluka Korkmaza. Tym razem spotkanie nie było już aż tak wyrównane i rozstrzygnęło się na korzyść Ukrainy w czterech setach. Najlepszą zawodniczką tego starcia była Oleksandra Milenko , która zapisała na swoim koncie 18 oczek.

Rumunia – Ukraina 3:2
(25:15, 22:25, 19:25, 25:21, 15:12)

Rumunia – Ukraina 1:3
(13:25, 25:20, 20:25, 19:25)