Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Ukrainki wygrały Złotą Ligę Europejską siatkarek

Złota LE K: Ukrainki wygrały Złotą Ligę Europejską siatkarek

Reprezentacja Ukrainy pokonała szwedzką kadrę również w drugim meczu finałowym Złotej Ligi Europejskiej siatkarek. Zwycięstwo turnieju pozwoli podopiecznym trenera Ivana Petkova zagrać w Challenger Cup i powalczyć o miejsce w przyszłorocznej Lidze Narodów siatkarek.

UKRAINA NIE DO ZATRZYMANIA

Mecz rozpoczął się od wyrównanej wymiany. Pierwsze na prowadzenie wyszły Szwedki, które po zerwanym ataku przez Oleksandre Milenko miały trzy punkty z przodu (6:3). Ukraińska reprezentacja chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu. W końcu udało się to Ukrainkom i po ataku Anastasii Kraiduby było po 10. Tym razem do ataku przystąpiły ukraińskie siatkarki, które z każdą akcją coraz bardziej się nakręcały i powiększały swoją przewagę. Po zepsutej zagrywce przez Alexandre Lazić Ukrainki miały już pięć „oczek” z przodu (20:15). Szwedkom nie udało się już powstrzymać oraz dogonić rywalek, które pewnie zmierzały po wygraną w inauguracyjnym secie. Piłkę na zakończenie partii dał Ukrainkom atak Milenko (24:16), a zakończyła ją Anastasiia Kraiduba.

Odsłona numer dwa od samego początku była bardzo wyrównana, żadna z ekip nie miała zamiaru odpuszczać. Po Ukraińskiej stronie dobrze spisywała się Svitlana Dorsman, natomiast w szwedzkiej ekipie punktowała Isabelle Haak. Przez większą część seta drużyny na zmianę zdobywały punkty, a wynik oscylował wokół remisu. W końcówce partii ukraińskiej drużynie udało się w końcu odskoczyć na dwa punkty, a następnie zapisać wygraną w kolejnym secie na swoje konto. Atak Yulli Dymar dał Ukrainie piłkę na zakończenie partii (24:21), a zakończył ją zepsuty serwis Joanny Wasserfaller.

Kolejna odsłona również była niezwykle zacięta i wyrównana od samego początku. Pierwsze na większe prowadzenie wyszły Ukrainki, które po punktowym bloku Yevhenii Khober miały cztery punkty przewagi (12:8). Szwedki starały się gonić wynik, jednak ukraińskie siatkarki skutecznie im to uniemożliwiały. Szwedzkie zawodniczki nie poddawały się i w końcu ich starania opłaciły się. W końcówce seta obroniły cztery piłki setowe i doprowadziły do remisu po 24. W grze na przewagi gra ponownie wyrównała się, a żadna z ekip nie miała zamiaru odpuszczać. Ostatecznie kolejną szanse na zakończenie spotkania dała Ukrainie Viktoriia Danchak (31:30), a ostatni punkt zdobyła Dymar.

Szwecja – Ukraina 0:3
(17:25, 22:25, 30:32)

Szwecja: Haak I. (31), Haak A. (9), Lazić (9), Wasserfaller (2), Nilsson (1), Julevik, Andersson E. (libero) oraz Andersson L. (1), Gustafsson (1), Arrestad, Brink (libero)
Ukraina: Milenko (15), Krajduba (14), Dorsman (13), Majewska (8), Dymar (5), Sharhorodska (2), Niemtsewa (libero) oraz Danchak (7), Khober, Oliinyk