Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Ukraina, Czechy i Francja z kolejnymi zwycięstwami

Złota LE K: Ukraina, Czechy i Francja z kolejnymi zwycięstwami

W Złotej Lidze Europejskiej kobiet reprezentacje Ukrainy, Czech i Francji odniosły kolejne zwycięstwa i są liderami w swoich grupach. Ekipy te solidarnie pokonały swoje rywalki w stosunku 3:1 i zapewniły sobie awans do kolejnej rundy.

Grupa A:

Mecz pomiędzy Francją a Bośnią i Hercegowiną był zacięty, trwał blisko dwie godziny. W pierwszym secie lepsza okazała się Francja, w kolejnym także. Trzecią odsłonę spotkania wygrały siatkarki Bośni i Hercegowiny. Ostatni set padł łupem trójkolorowych. Bośnia i Hercegowina była skuteczniejsza w bloku (12-10), z kolei Francja lepiej spisała się w polu zagrywki (11-6). Trójkolorowe miały lepsze przyjęcie (41%-29%) i lepszą skuteczność w ataku (39%-35%). Liderką zespołu francuskiego była Amelie Rota – 16 punktów, 17 dla Bośni i Hercegowiny zdobyła Iman Isanovic. Francuska reprezentacja z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie, Bośnia i Hercegowina jest ostatnia, ma 0 punktów.

Francja – Bośnia i Hercegowina 3:1
(25:17, 25:20, 22:25, 25:19)

Francja: Cazaute (18), Stojiljković (3), Rotar (16), Gisquel (15), Sager (5), Sylves (7), Giardino (libero) oraz Elouga (5), Ratahiry (3) i  Respaut (1)
Bośnia i Hercegowina: Paradżik (7), Dragutinović (7), Bożić (1), Isanovic (17), Radovic (12), Boskovc (16), Ivković (libero) oraz Radisković, Ćelar, Stevanović i  Biberdzic (2)

Podopieczne trenera Ioannisa Athanasopoulosa wygrały ze Słowacją 3:1. Pierwsze dwa sety ma swoją korzyść rozstrzygnęły Czeszki, w trzecim do głosu doszły Słowaczki, które wygrały tę, część zmagań. Podopieczne Michala Maska popełniły w całym spotkaniu aż 33 błędy własne, miały mniejszą skuteczność w ataku niż ich rywalki. Z kolei Czeszki skuteczniej zagrały w bloku (13 punktów), w tym elemencie 6 punktów zdobyła Weronika Trnkova.

Liderką Słowaczek była Karin Sunderlikova, zdobywczyni 23 punktów, zawodniczka ta miała 40% skuteczność w ataku. Reprezentacja Czech odniosła drugie zwycięstwo i z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie. Była to druga porażka Słowacji, zamyka ona tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Słowacja – Czechy 1:3
(20:25, 21:25, 25:23, 22:25)

Słowacja: Herova (1), Oveckova (4), Hrusecka (1), Fricova (12), Sunderlikova (23), Kormendyova (1) Jancova (libero) oraz Boledovicova (3), Slivkova, Sepelova (2), Zernović (14)i Magdinova (libero)
Czechy: Trnkova (17), Orvosova (12), Valkova (4), Jehlarova (11), Mlejnkova (12), Faltinova (3), Digrinova (libero) oraz Svobodova (3), Bukovskaa (3), Pavlikova, Grabovska

Tylko w pierwszym secie Węgierki postawiły opór Ukrainkom, wygrały tę część zmagań po grze na przewagi. W kolejnych trzech partiach górą były Ukrainki. O ich zwycięstwie zadecydowała bardzo dobra gra w bloku, w tym elemencie Ukrainki zdobyły 13 punktów, a ich rywalki zaledwie 4. Oleksandra Milenko była liderką reprezentacji Ukrainy, zdobyła 21 punktów.  Dla Węgierek 14 punktów zdobyła Greta Kiss. Ukraina z 7 punktami jest liderem, o trzy punkty wyprzedza Rumunię.

Ukraina – Węgry 3:1
(25:27, 25:17, 25:18, 25:19)

Ukraina: Milenko (21), Dorsman (15), Denisowa (14), Bitsenko (4), Welikokon (3), Majewska (3), Niemcewa (libero) oraz Mazenko (3), Danczak i Bojko (18)
Węgry: Vezsenyi (4), Kump (4), Petrenko (2), Nemeth (9), Kiss (14), Szalai (libero) oraz Kotorman (3), Szedmak (5), Bodovics (1), Petrovary (12) i Zolyomi (5)