Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Pierwszy mecz finałowy na korzyść Ukrainek

Złota LE K: Pierwszy mecz finałowy na korzyść Ukrainek

Złota Liga Europejska kobiet dobiega końca. W pierwszym meczu finałowym reprezentacja Ukrainy mierzyła się ze Szwecją i nie dała rywalkom ze Skandynawii najmniejszych szans, w zaledwie 81 minut triumfując w tym spotkaniu.

Pierwszy set spotkania od początku przebiegał pod dyktando Ukrainek, które szybko odskoczyły na 8:3. Potem jedynie powiększały swoje prowadzenie (16:8), by w ostatnią fazę premierowej odsłony wejść z przewagą 11 oczek i pewnie triumfowały 25:15.

Trochę lepiej w wykonaniu szwedzkiej kadry wyglądała druga partia, ale cały czas wyraźna inicjatywa leżała po stronie siatkarek z Ukrainy. To one cały czas prowadziły kilkoma oczkami (16:12). W końcówce straciły jednak koncentrację i pozwoliły rywalkom złapać kontakt punktowy (21:20). Ostatnie momenty należały jednak do Ukrainek, które wygrały 25:20.

Szwedki zdecydowanie lepiej zaczęły kolejną część spotkania (8:6), ale szybko straciły swoją przewagę, w do głosu zdecydowanie doszły wyraźnie lepiej dysponowane rywalki. To one zbudowały sobie zaliczkę i nie oddały jej już do końca (25:19).

Na przestrzeni całego spotkania zdecydowaną liderką była znana z TAURON Ligi Anastasia Kraiduba, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 22 oczek. Atakująca skończyła 45% akcji w ofensywie, dołożyła też 1 blok i 1 asa serwisowego. To na jej barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów. Po drugiej stronie siatki dłużna nie była jej gwiazda szwedzkiej kadry, Isabelle Haak. Atakująca wywalczyła 20 punktów, ale nie miało to większego wpływu na wynik całego spotkania.

Drugie spotkanie finałowe zaplanowano już na najbliższą niedzielę.

Ukraina – Szwecja 3:0
(25:15, 25:20, 25:19)

Ukraina: Nilenko (9), Dorsman (7), Szarhordoska (1), Majewska (7), Dymar (9), Kraiduba (22), Niemcewa (libero) oraz Danczak
Szwecja: Wasserfaller (2), Haak I. (20), Lazic (11), Julevik (1), Haak A. (8), Nilsson (3), Andersson (libero) oraz Arrestad, Gustafsson i Brink (libero)