Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Niespodziewana porażka Hiszpanii

Złota LE K: Niespodziewana porażka Hiszpanii

Do dużej niespodzianki doszło w grupie A Złotej Ligi Europejskiej kobiet. W meczu Hiszpanii z Bośnią i Hercegowiną. Hiszpanki niespodziewanie przegrały i znalazły się na ostatnim miejscu. W grupie B swoich szans nie wykorzystała Słowacja, która przegrała z Chorwacją i zajęła ostatnie miejsce. Chorwatki zajmą na koniec rozgrywek drugą lokatę. Rumunia pokonała Węgry 3:0, zakończyła rywalizację w grupie C na pierwszym miejscu.

Grupa A:

W pierwszym secie spotkania lepsze okazały się Bośniaczki, lepiej spisały się w polu zagrywki, miały lepsze przyjęcie, były skuteczniejsze w ataku. Hiszpanki atakowały ze skutecznością 14%, co sprawiło, że przegrały tego seta w stosunku 16:25. W drugiej partii spotkania Bośniaczki poszły za ciosem, ich liderką była Dajana Boskovic, jej koleżanki punktowały bezpośrednio z zagrywki. Ponadto Bośniaczki w dalszym ciągu miały lepsze przyjęcie i te elementy zadecydowały o wygraniu przez nie drugiej odsłony meczu.

W trzeciej części gra obu ekip falowała, Bośniaczki prowadziły 13:10, kilka chwil później reprezentacja Hiszpanii wyrównała stan rywalizacji i miała jeden punkt więcej (15:14). Końcówka seta była zacięta i emocjonująca, o zwycięstwie musiała decydować gra na przewagi. Bośniaczki wygrały tego seta w stosunku 26:24 i odniosły pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Hiszpania po tej porażce znalazła się na ostatnim miejscu w grupie. Ostatni mecz rozegra z Francją.

Hiszpania – Bośnia i Hercegowina 0:3
(16:25, 18:25, 24:26)

Hiszpania: Garcia (4), Lazaro (4), Vareal Gomez (4), Prol (7), Montoro (1), Llorens (2), Piza (libero) oraz Carpintero (8), Bravo Culebra (6), Villa Navarro i Baron Barcelo (libero)
Bośnia i Hercegowina: Paradżik (8), Dragutinovic (7), Bożić (6), Isanovic (7), Radiśković (5), Bosković (13), Ivković (libero) oraz Radovic (2) i Stevanović

Słowacja ma czego żałować, miała bowiem zwycięstwo w meczu z Chorwacją na wyciągnięcie ręki. Słowaczki po dwóch partiach prowadziły 2:0. Wówczas do głosu doszły Chorwatki. Poprawiły one swoje przyjęcie, ustrzegły się błędów własnych i wygrały kolejne dwa sety. O końcowym zwycięstwie jednej z drużyn decydował set prawdy. W nim podopieczne Michala Maska narzuciły swój styl gry, prowadziły 5:1 oraz 10:5, po czym stanęły w miejscu i przegrały tego seta oraz cały mecz 2:3.

Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Chorwatek w polu zagrywki. W tym elemencie zdobyły 10 punktów, ich rywalki zaledwie jeden. Z kolei Słowacja była lepsza w bloku (13-9). Jedną z przyczyn porażki słowackiego drużyny była bardzo duża liczba błędów własnych – 36. Najwięcej punktów dla Słowacji zdobyła Karin Sunderlikova – 24, a dla Chorwacji Laura Milos – 23. Słowaczki z jednym punktem zakończyły zmagania na ostatnim miejscu, zaś Chorwatki z pięcioma są drugie, ostatni mecz rozegrają z Czeszkami.

Słowacja – Chorwacja 2:3
(25:20, 25:21, 23:25, 18:25, 13:15)

Słowacja: Boledovicova (4), Oveckova (2), Hrusecka (14), Fricova (12), Sunderlikova (24), Zernovic (13), Jancova (libero) oraz Vajdova (2), Slivkova (1), Kormendyova (5) i Sepelova (2)
Chorwacja: Grbavica (4), Butigan (11), Milos (23), Karatović (8), Samadan (15), Deak (4), Bozicevic (libero) oraz Markovic (5), Jakśetić i Stimac (libero)

Rumunki wygrały z Węgierkami 3:0. Cały mecz trwał zaledwie 77 minut. Węgierki nie postawiły większego oporu swoim przeciwniczkom i zeszły z boiska pokonane. Podopieczne trenera Andreasa Vollmera w rywalizacji grupowej wygrały tylko jeden mecz i zajęły ostatnie miejsce. Reprezentacja Rumunii wygrała trzy mecze, przegrała jedno spotkanie.

Rumunia – Węgry 3:0
(25:20, 25:21, 25:13)