Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Francja z kompletem zwycięstw, Chorwacja lepsza od Czeszek

Złota LE K: Francja z kompletem zwycięstw, Chorwacja lepsza od Czeszek

Reprezentacja Francji z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację w grupie A. W ostatnim meczu wygrała z Hiszpanią 3:0. Chorwacja zwyciężyła w spotkaniu wyjazdowym z Czeszkami 3:1. Mecz lepiej otworzyły Czeszki, w trzech kolejnych setach lepsze okazały się Chorwatki. Dzięki temu zwycięstwu Chorwacja zameldowała się w Final Four.

W początkowym okresie obie drużyny grały punkt za punkt (5:5, 8:8). Po kilku dobrych akcjach w ataku Chorwatki prowadziły 14:11, odpowiedź Czeszek była natychmiastowa. Ciężar gry na siebie wzięła Michaela Mlejnkova, punktowała Veronika Trnkova. Czeszki prowadziły 16:14. Wspomniana Trnkova bardzo dobrze spisała się w polu zagrywki, zdobyła trzy punkty. Czeszki wygrały pierwszego seta w stosunku 25:20. W drugim secie spotkania reprezentacja Czech poszła za ciosem, prowadziła 7:4, przytrafił się jej przestój.

Ciężar gry na siebie wzięła Josipa Marković, Chorwacja odrobiła straty i miała dwa punkty więcej od swoich rywalek (10:8). Podopieczne trenera Ioannisa Athanasopulosa odpowiedziały swoim rywalkom, po zbiciu Trnkovej był kolejny remis (13:13). Więcej do powiedzenia w tej części gry miały Chorwatki, zbudowały sobie trzypunktową przewagę (18:15). Ciężar gry na siebie w reprezentacji Czech wzięła Kveta Grabovska, dzięki niej tablica wyników wskazała na remis po 21. Ostatecznie Chorwatki wygrały tego seta i zaznaczyły swoją przewagę. W kolejnej partii tego meczu ważną rolę odegrała Josipa Marković, w sukurs przyszła jej Mika Grbavica. Chorwatki okazały się być lepsze w tej partii spotkania. Czwarta odsłona meczu okazała się być ostatnią, Chorwatki zupełnie dominowały w każdym elemencie siatkówki, prowadziły 19:6. Pewnie wygrały tego seta w stosunku 25:12 i zapewniły sobie awans do Final Four. Dla Czech 17 punktów zdobyła Gabriela Orvosova, najlepiej punktującą siatkarką Chorwacji była zdobywczyni 16 punktów Mika Grbavica.

Czechy – Chorwacja 1:3
(25:20, 23:25, 20:25, 12:25)

Czechy: Trnkova (11), Orvosova (17), Valkova (2), Jehlářová (6), Mlejnkova (11), Faltinova (9), Digrinova (libero) oraz Svobodova (1), Bukovska, Koulisiani (1), Pavlikova (2), Grabovska, Blazkova i Dostalova (libero)
Chorwacja: Grbavica (16), Butigan (12), Milos (12), Karatović (3), Samadan (13), Deak (5),  Śtimac (libero) oraz Marković (13), Tomic, Bozicevic (libero)

Francja od początku meczu z Hiszpanią ruszyła do ataków, nie do zatrzymania była Amelie Rotar, trójkolorowe prowadziły 10:6. Więcej do powiedzenia w tej części gry miały przyjezdne, punktowały w bloku, powiększyły swoją przewagę do sześciu punktów (14:8). W reprezentacji Hiszpanii szwankowało przyjęcie, co przełożyło się na małą skuteczność w ataku. Set toczył się pod dyktando Francuzek, które dzięki lepszej skuteczności w ataku wygrały tę część zmagań.

Trójkolorowe dominowały na boisku, skuteczniej zagrały w bloku, mogła podobać się gra Lucille Gicquel. Podopieczne trenerki Emile Rousseaux ustrzegły się błędów własnych i podobnie jak to miało miejsce w pierwszym secie wysoko wygrały partię drugą. Liderki grupy A lepiej zagrały w bloku, punktowały w tym elemencie 11 razy, Hiszpanki 5. Liderką Francji była Gicquel, siatkarka ta atakowała z 54% skutecznością. Francja z kompletem zwycięstw zakończyła zmagania w swojej grupie na pierwszym miejscu.

Hiszpania – Francja 0:3
(17:25, 18:25, 20:25)

Hiszpania: Garcia (6), Lazaro (1), Carpintero (7), Vareal Gomez (9), Prol (5), Bravo Culebra (11), Baron Barcelo (libero) oraz Jimenez, Llorens, Rodriguez Villaneuva (3), Montoro (1), Piza (libero)
Francja: Cazaute (13), Stojiljkovic, Gicquel (22), Sylves (5), Olinga-Andeal (7), Rotar (13) Giardino (libero) oraz Bernard (libero)