Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Złota LE K: Dwa tie-breaki na początek

Złota LE K: Dwa tie-breaki na początek

Ruszyła również Złota Liga Europy wśród pań. Za nami w sumie cztery pojedynki, sprawa nieco skomplikowała się w grupie B, bowiem zespół Finlandii nie wystartował w turnieju z powodu przypadków koronawirusa. W grupie A i C doszło do pięciosetowych pojedynków, z których zwycięsko wyszły Rumunki i Węgierki.

W grupie A już w pierwszym meczu było dużo emocji. Po dwóch pierwszych setach Francuzki prowadziły 2:0 z reprezentacją Rumunii. W dwóch kolejnych odsłonach rumuński zespół wykazał się nerwami ze stali. W obu setach doszło bowiem do walki na przewagi.

Francja była o krok od rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść, jednak za każdym razem zwycięsko z rywalizacji wychodziły rywalki. W tie-breaku Rumunki rzuciły wszystkie siły na jedną szalę i wygrały 15:11, a cały mecz 3:2. Mimo iż zespół francuski lepiej spisywał się w przyjęciu, to zarówno atak, jak i blok były porównywalne. W zwycięskiej ekipy 27 punktów zdobyła Ioana Alexia Carutasu. Wśród Francuzek 26 „oczek” zanotowała na swoim koncie Helena Cazaute.

Rumunia – Francja 3:2
(17:25, 23:25, 26:24, 26:24, 15:11)

W drugi meczu tej grupy Hiszpanki dość pewnie pokonały ekipę Azerbejdżanu. W dwóch pierwszych setach sprawa była otwarta niemal do samego końca. Przewaga Hiszpanek była minimalna, a o wyniku zadecydowały końcówki. Po dwóch przegranych partiach Azerki dały za wygraną i w trzecim secie ugrały tyko 12 punktów. Ekipa hiszpańska grała zdecydowanie lepiej w przyjęciu, co przełożyło się na atak. Wśród Hiszpanek wyróżniały się Ana Escamilla (16 punktów) i Raquel Montoro (15 punktów). W zespole azerskim wyróżniła się Anastasiia Mertsalova, zdobywczyni 12 „oczek”.

Hiszpania – Azerbejdżan 3:0
(25:22, 25:22, 25:12)

W grupie B pewne zwycięstwo odniosły Bułgarki, które niedawno gościły w Polsce na sparingach z biało-czerwonymi. Tylko w drugim secie doszło do walki na przewagi, w pozostałych dwóch odsłonach ekipa słowacka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Dość powiedzieć, że Bułgarki postawiły 15 skutecznych bloków, za ich rywalki tylko 3. Z drugiej strony przegrane lepiej zaprezentowały się w przyjęciu, jednak nie miało to przełożenia na atak. 13 punktów dla zwyciężczyń zdobyła Gergana Dimitrowa. W ekipie słowackiej 14 „oczek” wywalczyła Karin Palgutova.

Bułgaria – Słowacja 3:0
(25:14, 26:24, 25:15)

Zwycięstwo w grupie C odniosła drużyna Jakuba Głuszaka. Węgierki potrzebowały jednak aż pięciu setów, aby pokonać rywalki z Chorwacji. Było to bardzo zacięte spotkanie, dwa sety kończyły się po walce na przewagi. Chorwatki zaskoczyły swoje rywalki szczelnym blokiem. Ugrały tym elementem 19 punktów, przy 9 ekipy węgierskiej. Węgierki nadrobiły jednak przyjęciem i atakiem. Ich liderką była Greta Kiss, który zdobyła 24 punkty. 21 „oczek” dołożyła Kata Torok. Chorwatki mogły liczyć na Samantę Fabris, która wywalczyła 22 punkty.

Chorwacja – Węgry 2:3
(26:24, 20:25, 31:29, 21:25, 11:15)