Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Dobra dyspozycja Rumunii i Ukrainy

Złota LE K: Dobra dyspozycja Rumunii i Ukrainy

Powoli dobiegają pierwsze turnieje Złotej Ligi Europy wśród pań. W dobrej sytuacji są Rumunki i Hiszpanki z grupy A oraz Ukrainki i Bułgarki w grupie B. Póki co najwięcej niewiadomych pozostaje w grupie C, gdzie do rozegrania zostały trzy mecze.

W grupie A drugie zwycięstwo zanotowała reprezentacja Rumunii. Po pokonaniu Francuzek 3:2, dziś rumuński zespół nie dał żadnych szans Azerkom. Mecz trwał zaledwie 58 minut, a najwięcej punktów zespół Azerbejdżanu ugrał w pierwszym secie – 14.

Azerki przyjmowały ze skutecznością zaledwie 19% przy 61% rywalek. To przełożyło się oczywiście na słaby atak, gdyby nie blok, ich wynik byłby jeszcze gorszy. W ekipie Rumunii brylowała natomiast Ioana Alexia Arutasu, która zdobyła 21 punktów.

Azerbejdżan – Rumunia 0:3
(14:25, 13:25, 11:25)

Drugą wygraną odnotowały również Hiszpanki, które pokonały 3:1 zespół narodowy Francji. Trójkolorowe dzielnie walczyły, zagrażając rywalkom w każdym secie, jednak ostatecznie ich łupem padła tylko jedna partia. Siła ataku rozkładała się podobnie w obu zespołach, jednak Hiszpanki zdobyły o 10 punktów więcej blokiem od przeciwniczek. Raquel Montoro zdobyła dla ekipy hiszpańskiej 20 punktów, 17 dołożyła Ana Escamilla.

Hiszpania – Francja 3:1
(25:18, 22:25, 25:22, 25:23)

W grupie B ponownie dobrze spisały się Ukrainki, jednak dziś musiały się dużo mocniej napracować. Pokonały reprezentację Słowacji dopiero po grze w tie-breaku. Spotkanie było nierówne, poszczególne sety przebiegały raz pod dyktando jednej, a raz drugiej strony. W piątej partii ukraińskie zawodniczki od początku narzuciły swoje tempo gry i triumfowały 15:7. W zespole naszych wschodnich sąsiadek zdobycze punktowe rozłożyły się dość równomiernie. 16 „oczek” zdobyła Diana Meliushkyna, 15 dołożyła Julia Boyko, zaś 14 – Kateryna Dudnyk.

Słowacja – Ukraina 2:3
(25:22, 22:25, 25:14, 15:25, 7:15)

Bułgarki nie musiały dzisiaj rozgrywać swojego meczu, został im przyznany walkower. Zespół narodowy Finlandii nie mógł wziąć udziału w turnieju z powodu zakażeń koronawirusem.

Finlandia – Bułgaria 0:3 (walkower)

W grupie C swój pierwszy mecz rozegrały Czeszki, które pokonały Chorwację 3:1. Trzeba jednak przyznać, że rywalki postawiły trudne warunki, mimo iż pierwszego seta przegrały wysoko do 13. Zdecydowaną liderką naszych południowych sąsiadek była doskonale znana w Polsce Gabriela Orvosova, która zdobyła 23 punkty. Chorwatki tradycyjnie zagrzewała do walki Samanta Fabris, która wywalczyła 19 „oczek”.

Czechy – Chorwacja 3:1
(25:13, 20:25, 28:26, 25:22)

Pierwszy mecz rozegrały również Białorusinki, które pokonały 3:1 podopieczne trenera Jakuba Głuszaka. Węgierki sprawiły rywalkom problemy w drugim i czwartym secie, trzeciego wygrały, jednak to było wszystko, na co je było stać. Białorusinki podrywała do walki Hanna Klimets, zdobywczyni 24 punktów. Z kolei trener Głuszak może być zadowolony z postawy Kingi Szucs, która wywalczyła 20 „oczek”.

Węgry – Białoruś 1:3
(19:25, 24:26, 25:16, 22:25)