Strona Główna > Aktualności > Złota LE K: Czeszki i Szwedki przystąpiły do gry i od razu wygrały swoje mecze

Złota LE K: Czeszki i Szwedki przystąpiły do gry i od razu wygrały swoje mecze

W środowych meczach Złotej Ligi Europejskiej siatkarek Szwecja pokonała reprezentację Bośni i Hercegowiny 3:1, a Czeszki wygrały mecz ze Słowacja – również 3:1. Reprezentacja Czech świetnie grała blokiem, zdobywając tym elementem aż 17 punktów, a w ataku wyróżniała się Gabriela Orvosova. Liderką reprezentacji Szwecji w meczu z Bośnią i Hercegowiną była Isabelle Haak.

W grupie A Złotej Ligi Europejskiej kobiet do rywalizacji przystąpiły reprezentantki Szwecji. Ich rywalkami były siatkarki Bośni i Hercegowiny, które miały za sobą już jeden przegrany mecz z Belgią. Gospodynie w pierwszych dwóch setach cały czas prowadziły, jednak ich przewaga nie była zbyt duża i przyjezdne przegrały je po walce – drugi na przewagi 24:26. Reprezentacja Bośni i Hercegowiny w trzecim secie przedłużyła swoje szanse, wygrywając do 22. W czwartej partii zespół gości prowadził już 16:9 i pachniało tie-breakiem. Gospodynie doprowadziły jednak do remisu 18:18, a po chwili wygrały tę partię do 22 i całe spotkanie 3:1, zapewniając sobie trzy punkty.

Liderką szwedzkiej drużyny była Isabelle Haak, która zdobyła w tym spotkaniu 28 punktów. – Jestem zadowolony z wyniku, ale nie ze sposobu, w jaki wygraliśmy. Dzisiaj byliśmy może w 50 procentach na poziomie, który który powinniśmy prezentować. Był to nasz pierwszy mecz w tych rozgrywkach. W następnym musimy lepiej radzić sobie w obronie i bloku, a także dokonywać lepszych wyborów w ataku – powiedział po spotkaniu trener reprezentacji Szwecji, Lauri Hakala.

Szwecja – Bośnia i Hercegowina 3:1
(25:22, 26:24, 22:25, 25:22)

Szwecja: Wasserfaller (9), Haak I. (27), Lazic (7), Julevik (5), Haak A. (18), Nilsson (10), Andersson (libero) oraz Arrestad (1), Gustafsson, Brink (libero) i Hellvig (7)
Bośnia i Hercegowina: Bożić (8), Isanović (21), Radiśković (19), Marković (3), Lasić (7), Dukić (2), Ivković (libero) oraz Stevanović i Biberdzić (10)

W grupie B pierwszy set spotkania Czeszek z reprezentacją Słowacji przebiegał wyraźnie pod dyktando gospodyń. Podopieczne trenera Giannisa Athanasopoulosa wygrały pewnie do 16, jednak już w kolejnej partii napotkały na zdecydowany opór rywalek. Tym razem to siatkarki ze Słowacji miały przewagę, ale gospodynie w końcówce doprowadziły do remisu 22:22. Dobra gra w obronie pozwoliła podopiecznym trenera Michala Maska wygrać tego seta i wyrównać wynik spotkania.

Trzeci set był wyrównany mniej więcej do połowy. Potem Czeski odskoczyły rywalkom dzięki skutecznej grze Gabrieli Orvosovej i wygrały 25:20, ponownie obejmując prowadzenie w całym meczu. O czwartej partii Słowaczki będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Zdobyły w niej zaledwie 11 punktów, zupełnie nie mogąc przedrzeć się przez blok rywalek. Gospodynie zdobyły tym elementem gry w całym meczu aż 17 punktów. Tym samym Czeszki zanotowały wygraną za trzy punkty w swoim debiucie w tegorocznej Lidze Europejskiej.

– W pierwszym secie zagraliśmy świetną siatkówkę i pokazałyśmy, na co nas stać. W drugim secie Słowaczki zaczęły lepiej bronić, chyba się zdenerwowałyśmy, bo mogło być łatwo, osłabłyśmy w ataku, ale ostatecznie udało nam się rozegrać dobrze dwa ostatnie sety i wygrać – mówiła po meczu atakująca reprezentacji Czech, Gabriela Orvosova.

Czechy – Słowacja 3:1
(25:16, 22:25, 25:20, 25:11)

Czechy: Bukovska (13), Koulisiani (7), Valkova (4), Jehlarova (15), Mlejnkova (23), Orvosova (17), Digrinowa (libero) oraz Jedlickova (3), Pavlova, Kolarova (libero), Smolkova (1), Pelikanova, Brancuska (2) i Kalhousova
Słowacja: Abrhamova (10), Kosekova (2), Hrusecka (2), Fricova (13), Sepelova (14), Navratova (2), Jancova (libero) oraz Pallova (libero), Heidova, Dreisigova (3), Smeskova i Kohutova